باغ آیات

بخش باغ آیات

درباره «باغ آیات»
بخش کودک بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

اجرای سانس نمایش های ۴۵ دقیقه ای باغ آیات که توسط گروه های حرفه ای نمایش کودک با ارایه محتوا و قصه های قرآنی در ایام برگزاری نماشگاه بین المللی قرآن کریم برای کودکان بالای ۴ سال برگزار می شود.

از اهداف طراحی و اجرای این بخش می توان به آموزش و آگاه سازی کودکان به عنوان مخاطبی فعال و آماده یادگیری مفاهیم و قصه های قرآنی، ایجاد نشاط سالم متناسب با ایام ماه مبارک رمضان در آن ها، ارایه آموزه های قرآن از جمله بیان  صفات انسان شایسته در قالب داستان گویی قرآنی، اشاره به نعمتها، میوه ها و حیوانات که در قرآن از آن ها نقل شده است و آشنایی با تمثیل های قرآن،‌ ایجاد ضمینه آشنایی و علاقه کودکان با مفاهیم قرآن، افزایش اطلاعات قرآنی و اخلاقی کودکان از رهگذر آشنایی خانواده ها با روش فوق فعال در انتقال مفاهیم قرآنی اشاره کرد.

در این بخش به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا کودکان به همراه یکی از والدین به تعداد محدود در فضای بخش در سانس های متنوع در نمایش شرکت می کنند و از ابتدا با آیتم های متنوع صدا، سرود، تصویر و نمایش و نقالی در گذری صمیمی از لذت درک مفاهیم معنوی و قرآنی بهره مند می شوند.

متن نمایش برگرفته از قصه های قرآن است که در گذری بانشاط از حیوات آن با محوریت مفاهیم اخلاقی، نماز و برخی ابعاد شخصیتی امام علی(ع) که در قالب روایتی کودکانه و قابل فهم به مخاطب ارایه می شود
قطعات تولیدی هنری قرآنی و سرودهای باغ آیات (اکاپلا) ویژه ی نمایش «باغ آیات» از جمله آثار ارایه شده در این بخش است که به همت هنرمندان این عرصه ساخته و پرداخته شده است.
تعاملی بودن نمایش ها و همراه کردن کودکان با شخصیت های داستان و اجرای مشترک با بازیگران نگهدارنده آن ها جنبه های نوآورانه نمایش است.
مجری محوری نمایش صادق مقدسیان  (عمو روحانی مجری محبوب شبکه کودک سیمای جمهوری اسلامی ایران) به همراه دو بازیگر (زنبور عسل و هدهد) آیتم ها رو به هم متصل می کنند و قصه را به عنوان راویان مرکزی روایت می کنند.
جهت ارتباط و کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه اینستاگرام باغ آیات به آدرس baghe_ayat@ مراجعه نمایید.

 

چند رسانه ای باغ آیات

Loading

باغ آیات

Loading

درباره نمایشگاه مجازی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه: 17 تا 23:30

آدرس: مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت