دوشنبه / ۷ فروردین ۱۴۰۲ / ۱۴:۵۵
سرویس : دفتر مطالعات
کد خبر : ۱۵۵۱۴
گزارشگر : ۲۳۷۷۳
سرویس دفتر مطالعات
دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برگزار کرد:

آموزش روزنامه نگاری مقدماتی دراستان تهران

آموزش روزنامه نگاری مقدماتی دراستان تهران
(دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲) ۱۴:۵۵
دوره آموزشی  روزنامه نگاری مقدماتی به منظور تربیت نیروی انسانی برای رسانه های محلی شهرستان های استان تهران و آگاهی بخشی و برقراری ارتباطات بین دولت و جامعه برگزارشده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، این دفتر هدف از برگزاری دوره آموزشی روزنامه نگاری مقدماتی ارتقای دانش حرفه‌ای خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای تعریف کرده است، از همین رو در استان‌ تهران طی پنج هفته اقدام به برگزاری آن نموده است.

 طی مصاحبه با پرویزی،کارشناس امور مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، او با تاکید بر لزوم گذراندن دوره مقدماتی برای فعالان رسانه ای به منظور حضور در این دوره گفت:  همه مخاطبان این دوره  جامعه خبرنگاران شاغل در رسانه های شهرستان های استان تهران بوده است.

 او در زمینه میزان استقبال از این دوره تصریح کرد: میزان استقبال از این دوره با درنظر گرفتن بعد مسافت تا محل برگزاری دوره می‌توان گفت خوب بوده است.

پرویزی در خصوص میزان رضایت شرکت کنندگان نیز افزود:  رضایت از این دوره بسیار عالی بوده و برای بهره‌مندی شرکت کنندگان از مطالب و همچنین فرصت ارائه نظرات ظرفیت خوب بوده است و برگزاری دوره های پیشرفته کار را تکمیل خواهدکرد.

  این کارشناس مطبوعاتی درباره محتوای دوره و دانش و توانایی اساتید برگزار کننده آن نیز خاطر نشان کرد: انتخاب اساتید مجرب بسیار راضی بودند و از فشردگی و کوتاه مدت بودن دوره آموزشی به لحاظ مشغله روزمره استقبال نمودند و باتوجه به ارتباط و شناخت اساتید از رسانه ها و نوع مخاطب انتقال دانش و تجربه بسیار مفید انجام شد.

او ادامه داد: توجه به نقش محوری آموزش در ارتقا سطح روزنامه نگاری و مرجعیت بخشیدن به رسانه های داخلی کمک شایانی خواهدکرد و مسئولین دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های وزارت ارشاد به خوبی به آن واقف هستند.

 پرویزی در پایان نیز پیشنهاد داد:  برای بهبود رویه برگزاری آموزش های کاربردی، فشرده در سطح رسانه‌های مرکزی و شهرستانی برای تامین نیازهای کوتاه مدت آموزش روزنامه نگاری مورد توجه قرار گیرد.

لازم به ذکر است دوره روزنامه نگاری مقدماتی با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران از تاریخ 12 بهمن تا 9 اسفند  طی روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار شده است در این دوره شیوه نگارش، تکنیک‌های مصاحبه، گزارش نویسی، خبرنویسی، حقوق مطبوعات و رسانه ها تدریس شد. همچنین به شرکت کنندگانی که در آزمون دوره نمرۀ قبولی کسب کنند، گواهی‌نامه معتبر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعطا می شود.

تعداد بازدید : ۵۰۷
(دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲) ۱۴:۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت