چهارشنبه / ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۸:۳۰
سرویس : دفتر مطالعات
کد خبر : ۱۵۰۱۹
گزارشگر : ۲۳۷۷۳
سرویس دفتر مطالعات
از انتظارات تا واقعیت ­ها

چگونگی انتشار اخبار علمی در رسانه‌های جمعی

چگونگی انتشار اخبار علمی در رسانه‌های جمعی
(چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰) ۰۸:۳۰

 

 

بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) با همکاری معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پنجمین نشست ترویج علم را با موضوع "انتشار اخبار علمی در رسانه­ های جمعی؛ انتظارات، واقعیت­ ها" برگزار می­ کند.

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع­ رسانی بنیاد مصطفی(ص)، این بنیاد با ماموریت رشد علم و فناوری و به منظور ارتقاء سطح رفاه، امنیت و سلامت بشریت، بسترهای مکمل را معرفی و برنامه‌های متعددی را برگزار می‌کند.

بنیاد مصطفی(ص) در حوزه گفتمان­ سازی علم و فناوری به اهدافی همچون "اثرگذاری بر سیاست­گذاری برای حرکت جمعی و ایجاد وجدان علمی مشترک در جهان اسلام در جهت رفع وابستگی‌های عرصه فناوری و تقویت جهان اسلام" و "تشویق و ترغیب دانشمندان جهان اسلام و مسلمانان سراسر جهان در جهت تولید علم و توسعه فناوری و افزایش رفاه، امنیت و سلامت جامعه بشری" با استفاده از روش ­های ترویج علم می ­پردازد.

چهار نشست قبلی ترویج علم بنیاد مصطفی(ص) با موضوعاتی چون "بررسی روند درمان ویروس کرونا از طریق پلاسما درمانی"، "بررسی سیستم هوشمند تشخیص کووید۱۹"، "بررسی آخرین دستاوردهای حوزه واکسن کرونا" و "تشریح روش ­های ساخت واکسن کرونا" برگزار شده است.

بنابراین گزارش؛ پنجمین نشست ترویج علم بنیاد مصطفی(ص) با موضوع " انتشار اخبار علمی در رسانه ­های جمعی؛ انتظارات، واقعیت ها" با حضور محمد خدادی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سیده زهرا اجاق، سرپرست پژوهشکده مطالعات فرهنگی و ارتباطات و هشام بومجوط، مدیر بخش علمی شبکه الجزیره، در روز دوشنبه مورخ ۱۷ خردادماه از ساعت ۱۰ صبح برگزار می ­شود.

پخش زنده این نشست در سایت جایزه مصطفی(ص) به نشانی https://www.mustafaprize.org و صفحه اینستاگرام جایزه مصطفی(ص) به نشانی @mustafaprize_fa   قابل مشاهده است.

گفتنی است ترویج علم، پُلی میان ادبیات علمی و گفتمان عمومی جامعه است و همچنین ابزاری برای برقراری ارتباط میان جامعه و جهان علم است. در نشست ­های ترویج علم بنیاد مصطفی(ص) اهدافی همچون اثرگذاری بر درکی عمیق ­تر از دستاوردها و پیشرفت ­های علمی توسط عموم مردم، دریافت بازخوردهای اجتماعی در جهت ارتقای اثربخشی یافته ­های علمی دانشمندان، ایجاد اعتماد و حمایت عمومی جامعه از علم و افزایش نظارت و مطالبه مردمی از جامعه علمی پیگیری می­ شود.

تعداد بازدید : ۱,۳۱۸
(چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰) ۰۸:۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت