دوشنبه / ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۴:۱۱
سرویس : دفتر مطالعات
کد خبر : ۱۴۹۸۶
گزارشگر : ۲۳۷۷۳
سرویس دفتر مطالعات

اول اردیبهشت؛ آخرین مهلت شرکت در جشنواره «کتاب‌خوان و رسانه»

اول اردیبهشت؛ آخرین مهلت شرکت در جشنواره «کتاب‌خوان و رسانه»
(دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰) ۱۴:۱۱

 

 

به نقل از: ایرنا

دبیر اولین جشنواره «کتاب‌خوان و رسانه» از پایان مهلت شرکت در این جشنواره اول اردیبهشت و برگزاری اختتامیه در ۲۷ اردیبهشت همزمان با روز ارتباطات و روابط عمومی خبر داد و از اصحاب رسانه برای استفاده از مهلت باقی مانده شرکت در این جشنواره دعوت کرد.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مهدی توکلیان، دبیر اولین جشنواره کتاب‌خوان و رسانه در گفت‌وگویی ضمن تشریح فعالیت‌های این جشنواره گفت: با توجه به افتتاح کتابخانه‌های مرکزی و اجرای طرح‌های بزرگ فرهنگی در نهاد طی بهمن و اسفند سال ۱۳۹۹، اصحاب رسانه می‌توانند از مهلت باقی مانده تا پایان جشنواره استفاده کنند و آثار خود را به داوری بگذارند.

توکلیان در ادامه با اشاره به برگزاری برنامه‌های پرمخاطبی چون کتابخانه گردی، افتتاح کتابخانه های عمومی در چهل و دومین بهار انقلاب اسلامی، ویژه برنامه راویان بالندگی، همایش کارکردهای اجتماعی کتابخانه‌های عمومی و چندین پویش سراسری مانند اقتراح ماسک، گفت: فعالیت های متنوع نهاد در سال ۱۳۹۹ در حوزه های فرهنگی، عمرانی، پژوهشی و توسعه فرهنگ کتابخوانی دستمایه های خوبی برای تولید اثر است که در وهله اول به توسعه فرهنگ کتابخوانی و مراجعه مخاطبان به کتابخانه های عمومی منجر شده و در وهله دوم امکان حضور اصحاب رسانه را در جشنواره کتاب‌خوان و رسانه فراهم می کند.

وی با دعوت از خبرنگاران استان‌ها، شهرستان‌ها و رسانه‌های محلی و همچنین مجریان و خبرنگاران رادیو و تلویزیون برای شرکت در نخستین جشنواره کتاب‌خوان و رسانه گفت: با توجه به زمان باقی مانده تا اول اردیبهشت از اصحاب رسانه به خصوص خبرنگاران و فعالان رسانه ای در استان ها دعوت می‌شود ضمن تولید محتوای مورد نظر در راستای اهداف جشنواره که منجر به شناخت بیشتر مخاطبان و مردم از فعالیت های متنوع کتابخانه‌های عمومی می شود، در این جشنواره شرکت کنند.

با توجه به استقبال فعالان رسانه و تمدید مهلت ارسال آثار در دو نوبت، مهلت شرکت در جشنواره دیگر تمدید نخواهد شد. به همین دلیل از اصحاب رسانه دعوت می‌کنیم از مهلت باقی مانده تا اول اردیبهشت ماه استفاده کرده و آثار خود را به دبیرخانه مجازی جشنواره ارسال کنند. با توجه به محدودیت‌های به وجود آمده در اثر شیوع موج جدید کرونا در کشور و قرمز شدن وضعیت بسیاری از استان‌ها، تمهیدی برای برگزاری مراسم اختتامیه و داوری آثار اندیشیده شده است تا دور اول جشنواره هر چه بهتر به پایان برسد.

توکلیان با اشاره به جمع بندی آثار رسیده، گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده هیأت انتخاب جشنواره در حال بررسی و گزینش آثار دریافت شده هستند و پس از اتمام مهلت شرکت در جشنواره آثار باقی مانده نیز گزینش و به داوری گذاشته خواهد شد تا ۲۷ اردیبهشت‌ماه به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی مراسم اختتامیه برگزار و برگزیدگان نیز معرفی شوند.

اولین جشنواره کتاب‌خوان و رسانه برای زنده نگه‌داشتن کتابخوانی

اولین جشنواره کتاب‌خوان و رسانه با هدف زنده نگه داشتن فضای کتابخانه و کتابخوانی با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و اهمیت نقش مطالعه، تقویت ارتباط رسانه ها با کارکنان نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مدیران کشوری و استانی و اعضای کتابخانه های عمومی، مسئولیت پذیری اصحاب رسانه در قبال خدمات و برنامه‌های کتابخانه های عمومی، ایجاد زمینه شکوفایی استعدادها و خلاقیت اصحاب رسانه در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی بیشتر مردم ایران اسلامی با ظرفیت های فرهنگی، خدمات و برنامه‌های موجود در نهاد کتابخانه های عمومی کشور و در نهایت توسعه گفتگوهای عمومی و نخبگانی درباره کتابخانه های عمومی برگزار می شود. نخستین جشنواره «کتاب‌خوان و رسانه» در سال پایانی قرن در موضوعات «کتابخانه»، «کتابدار»، «کتاب‌خوان»، «اهدای کتاب»، «کتابخانه و خانواده»، «مسئولیت اجتماعی نهاد کتابخانه های عمومی کشور»، «ترویج فرهنگ مطالعه»، «برگزاری محافل تخصصی در طول سال با رویکرد مورد نیاز ملی و استانی» مانند: «محافل ادبی»، «فضای مجازی و کتابخانه»، «توجه به نقش آموزش در کتابخانه های عمومی» و... برگزار می‌شود. فعالان عرصه رسانه می‌توانند آثار منتشر شده خود را تا اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به دبیرخانه مجازی این جشنواره ارسال کنند.

 

اردلانی

تعداد بازدید : ۲,۰۰۲
(دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰) ۱۴:۱۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر