سه شنبه / ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۵
سرویس : اخبار ارتباطات اصلی
کد خبر : ۱۴۵۵۷
گزارشگر : ۲۳۷۷۳
سرویس اخبار ارتباطات اصلی

افزوده شدن محور «کرونا و سواد رسانه‌ای» به همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی/اعطای جوایز نقدی

افزوده شدن محور «کرونا و سواد رسانه‌ای» به همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی/اعطای جوایز نقدی
(سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۰:۴۵

دبیرکل سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی از افزوده شدن محور «کرونا و سواد رسانه‌ای» به محورهای این همایش خبر داد و گفت: بر اساس تصمیم شورای راهبری همایش، به مقالات برگزیده در دو سطح مقالات علمی ـ پژوهشی و علمی ـ کاربردی جوایز نقدی تعلق خواهد گرفت و برای چاپ مقالات برتر در نشریات علمی ـ پژوهشی کشور نیز تلاش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها و به نقل از  خبرگزاری ایسنا به نقل از کمیته رسانه و تبلیغات سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی، دکتر محمدصادق نصراللهی با اشاره یک مرحله تمدید مهلت ارسال چکیده مقالات تا پایان اردیبهشت و اصل مقالات تا پایان مرداد ماه سال جاری، اظهار کرد:  به نظر می‌رسد که فرصت باقیمانده تا پایان اردیبهشت ماه، فرصت مغتنمی است تا اساتید، دانشجویان و پژوهشگران حوزه‌های مختلف به‌ویژه حوزه سواد رسانه‌ای حضور و مشارکت حداکثری در این رویداد علمی و دانشی داشته باشند تا شاهد تعامل و تعاطی فکری در موضوع مهم سواد رسانه‌ای و تولید دانش در این حوزه باشیم. 

وی با بیان اینکه اگرچه شیوع ویروس کرونا، یک تهدید بالقوه به حساب می‌آید، اما به نظر می‌رسد که برای همایشی با شعار حکمرانی و سواد رسانه‌ای یک فرصت تلقی شود، خاطرنشان کرد، این اتفاق یکبار دیگر به ما اهمیت صدچندان سواد رسانه‌ای همه گروه‌های مخاطب را به‌ویژه در مواقع بحران گوشزد کرد.

دبیرکل سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی با اشاره به تصمیم اخیر شورای راهبری همایش درباره این رویداد از بخش ویژه‌ای با عنوان «کرونا و سواد رسانه‌ای» در این همایش برای دریافت مقالات خبر داد و گفت: البته از ابتدای شیوع این ویروس همایش بخش ویژه‌ای مربوط به این رخداد را راه‌اندازی و نسبت به تولید محتوا اقدام کرده بود اما در این مرحله از مقالات دریافتی در این زمینه  استقبال خواهیم کرد.

نصراللهی سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی را فرصتی جهت پاسخگویی به این نیاز علمی کشور دانست و افزود: به نظر می‌رسد که خلأهای پژوهشی در این حوزه‌ موضوعی، به‌خوبی خود را عیان کرده است. بنابراین پژوهشگران حوزه سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی با عنایت ویژه‌ای به موضوع "کرونا" نگریسته و نسبت به ارسال آثار علمی خویش به همایش اقدام کنند.

دبیرکل سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی یکی از تصمیم‌های مهم شورای راهبری را تعیین جوایز نقدی برای مقالات برتر و برگزیده عنوان کرد و گفت: بر همین اساس، مقرر شد جوایز در دو سطح علمی ـ پژوهشی و علمی ـ کاربردیبه پنج مقاله برتر با شرح ذیل اهدا شود:

سطح اول: پنج مقاله در سطح علمی ـ پژوهشی:

 مقاله اول: ۳ میلیون تومان

 مقاله دوم: ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

- مقاله سوم: ۲ میلیون تومان

- مقاله چهارم: یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

 مقاله پنجم:  یک میلیون تومان

 سطح دوم: پنج مقاله در سطح علمی ـ ترویجی

- مقاله اول: یک میلیون تومان

- مقاله دوم: ۸۰۰ هزار تومان

 مقاله سوم: ۶۰۰ هزار تومان

- مقاله چهارم: ۴۰۰ هزار تومان

 مقاله پنجم: ۲۰۰ هزار تومان

بنابراین در مجموع به ۱۰ مقاله برتر و برگزیده، جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت.

نصراللهی از تلاش جهت چاپ مقالات برتر در نشریات علمی ـ پژوهشی و ترویجی کشور خبر داد و اظهار کرد: اگرچه مقالات مطلوب و مناسب دریافتی به شکل رایج تمامی همایش‌ها در مجموعه کتاب مقالات این رویداد به چاپ خواهد رسید؛ اما تلاش خواهیم کرد که مقالات برتر در نشریات علمی معتبر کشور به چاپ برسد. در این زمینه می‌توان از اعلام آمادگی نشریه علمی ـ پژوهشی «دین و ارتباطات» متعلق به دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع) نام برد که پس از طی مراحل تعریف شده و داوری، امکان چاپ مقالات برتر در آن وجود خواهد داشت.  

وی در پایان از دریافت مجوز ISC برای همایش سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی خبر داد.

گردآوری خبر:الهه اردلانی

تعداد بازدید : ۲,۴۷۸
(سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۰:۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر