۱۴ فروردین ۱۴۰۳
طیب حسینی:

صحیفه سجادیه را بارزترین کتاب دعا در معارف اهل بیت(ع) است

صحیفه سجادیه را بارزترین کتاب دعا در معارف اهل بیت(ع) است
تک تک ادعیه صحیفه سجادیه آثار ارزشمندی را در زندگی انسان دارد، به گونه ای که اهتمام به دعای هفتم این کتاب همواره مورد عنایت و تصریح علما و بزرگان دین قرار داشته است.

به گزارش ستاد خبری سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم،   حجت الاسلام والمسلمین سید حسن طیب حسینی در نشست "بررسی جایگاه اجتماعی صحیفه سجادیه" که در غرفه مرکز رسانه و فضای مجازی حوزه های علمیه در بخش حوزوی نمایشگاه قرآن کریم برگزار شد، صحیفه سجادیه را بارزترین کتاب دعا در معارف اهل بیت علیهم السلام دانست و با بیان این که این کتاب، کتاب مناجات و دعا و تقرب و موجب تجلی روح است، اظهار داشت: ادعیه صحیفه سجادیه توسط امام زین العابدین علیه السلام مطرح شده است لذا شایسته است که این کتاب نورانی را مبتنی بر اقتضائات روز و ناظر به نیازهای مخاطبانی به زبان روز در سطوح مختلف تبیین کرد.

 

استاد صحیفه شناسی خاطرنشان کرد: فرازهای مختلف معارف صحیفه سجادیه که کتاب دعا و انس و تقرب به ذات اقدس الهی است، باید مورد توجه تمام پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی قرار گرفته و ناظر به نیازهای مختلف سطوح زیستی تبیین گردد.

 

طیب حسینی ضمن اشاره به ویژگی های بارز صحیفه سجادیه با بیان این که هرکسی با فراخور حال خود می تواند از زیبایی های دعای امام سجاد علیه السلام بهره مند شود، ابراز داشت: تک تک ادعیه صحیفه سجادیه آثار ارزشمندی را در زندگی انسان دارد، به گونه ای که اهتمام به دعای هفتم این کتاب همواره مورد عنایت و تصریح علما و بزرگان دین قرار داشته است.

 

وی در بخش پایانی سخنان خود به جایگاه روضه‌های خانگی در جامعه و اهمیت تروج آن در میان خانواده‌ها تاکید نمود و ابراز داشت: روضه های خانگی ذکر اهل بیت(ع) است و علاوه بر این که اهل خانه از فضائل آن متنعم می شوند، اطرافیان و محله ها نیز فضایی نورانی و جاذب برکات و دافع مشکلات خواهند بود.

تعداد بازدید : ۲۲۸

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر