۱۴ فروردین ۱۴۰۳
مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه:

باید گفتگوهای ادیانی جدی و موفقی با قرآن طراحی کنیم

مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه گفت: معتقدم که می توانیم گفت و گوهای ادیانی جدی و موفقی با قرآن طراحی کنیم.
باید گفتگوهای ادیانی جدی و موفقی با قرآن طراحی کنیم
مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه گفت: معتقدم که می توانیم گفت و گوهای ادیانی جدی و موفقی با قرآن طراحی کنیم.

 به گزارش ستاد خبری سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم، حجت الاسلام والمسلمین سید مفید حسینی کوهساری مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه با حضور در غرفه مرکز رسانه و فضای مجازی حوزه های علمیه در بخش حوزوی سی و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم خاطرنشان کرد: بخش حوزوی نمایشگاه قرآن امسال یک انسجام و جلوه قوی تری نسبت به سالهای قبل داشت و مورد استقبال جدی تر و خوبی قرار گرفته است، شاید در میان همه سالهایی که حوزه در نمایشگاههای قرآن حاضر بود امسال پر استقبال ترین و بهترین نمایشگاهی بوده که من دیدم، چرا که بخش های مختلف حوزه اعم از خواهران و برادران در کنار هم دستاوردهای قرآنی خود را عرضه کرده است.

وی افزود: طبعا حوزه های علمیه ظرفیت های علمی و قرآنی گسترده ای دارد و نمی شود همه را در یک نمایشگاه عرضه کرد اما به همین میزانی که بخش حوزوی نمایشگاه گنجایش داشت آثار و دستاوردهای خوبی عرضه شده است.

مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: محور مشترک همه دنیای اسلام قرآن کریم و پیامبر اکرم(ص) می باشد و با همه فرق اسلامی و برادران اهل سنت خود می توان با قرآن تعامل و گفت و گو داشته باشیم اما من فراتر از این را قائل هستم و معتقدم که می توانیم گفت و گوهای ادیانی جدی و موفقی با قرآن طراحی کنیم؛ ما با مسیحیان و پیروان ادیان آسمانی در موضوعات متعددی مشترک هستیم؛ شخصیت های قرآنی همه ظرفیت های خوبی برای تعامل با آنان است؛ بسیاری از مفاهیم اخلاقی ذکر شده در قرآن کریم هم محورهای مشترک خوبی برای تعامل و گفت وگو های بین الادیانی می باشد, شاید بیش از ۲۰۰ موضوع مشترک داریم که ما در این موضوعات می توانیم گفت وگو های ادیانی داشته باشیم.

حسینی کوهساری ابراز داشت: قرآن یک ظرفیت بی پایان و بی کرانی برای گفت و گو با ادیان آسمانی و حتی ادیان غیر آسمانی دارد، ما در گفت و گوهایی که با ادیان شرقی داریم بسیاری از موضوعات مطرح شده در قرآن مورد توجه آنها نیز هست و می توان راجع به آن موضوعات به گفت و گو نشست، امیدواریم نمایشگاه قرآن یک روزی بین المللی تر شود به معنای واقعی یک نمایشگاه جهانی شود که با محوریت قرآن بتوان گفت و گوهایی را مطرح کرد.

وی تاکید کرد: قرآن کریم ظرفیت ایجاد بستری برای گفت و گو ها و تعاملاتی ادیانی و حتی ادیان شرق برای ما به ارمغان می آورد که باید از آن استفاده کرد.

تعداد بازدید : ۱۰۱
اخبار مرتبط
اخبار مرتبط
Loading

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر