۱۳ فروردین ۱۴۰۳
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور:

تولید و حیات اقتصادی جامعه ما با حیات فرهنگی عجین بوده است

تولید و حیات اقتصادی جامعه ما با حیات فرهنگی عجین بوده است
امامی گفت: در طول تاریخ بازار، تولید و حیات اقتصادی جامعه ما با حیات فرهنگی عجین بوده است.
به گزارش ستاد خبری سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم،  سید مجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در مراسم رونمایی از اعلام تصویب هفت روز محصول در تقویم رسمی کشور در اتاق کنفرانس ستاد مرکزی تشریفات مصلی امام خمینی (ره) گفت: در طول تاریخ بازار، تولید و حیات اقتصادی جامعه ما با حیات فرهنگی عجین بوده است. شاید نگاه لیبرالی بوده که این فاصله را انداخت. به طور کلی، اگر تولید، فرهنگ تولید و فرهنگ مصرف بخواهد مدیریت شود، باید تغییراتی در آن رخ دهد. 


امامی ادامه داد: الحمدالله برای حمایت از تولید و امنیت غذایی، محصولات باغی و راهبردی در کشور مورد توجه قرار گرفت. از آنجایی که امسال با شعار حمایت از «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری شده، برای اولین‌بار برای حمایت از محصولات کشاورزی ابلاغیه‌ای اطلاع‌رسانی می‌شود. البته ابلاغیه متعلق به دی ماه است، ولی امروز به مناسبت روز طبیعت بهانه خوبی برای تبیین تعامل جدی بین نظام فرهنگی کشور با تولیدات و محصولات باغی است.


دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور افزود: در کل، امنیت غذایی، صادرات و نشاط اجتماعی به بسیاری از محصولات خودمان گره خورده است. در این دوره هفت محصول که شامل گندم و نان در روز ۳۱ فروردین، گل محمدی و گلاب در روز ۲۰ اردیبهشت، عسل ۳۱ مرداد، خرما ۲۵ شهریور، زعفران ۵ آبان، انار ۷ آبان و زیتون ۴ آذر مورد اولویت قرار گرفت.

 
 سی و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «می‌خوانمت» از یکم تا چهاردهم فروردین‌ماه در مصلای امام خمینی (ره) هر روز از ساعت ۱۷ تا ۳۰ دقیقه بامداد پذیرای علاقه‌مندان به قرآن کریم خواهد بود.

تعداد بازدید : ۱۳۷

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر