۱۲ فروردین ۱۴۰۳
حافظ کل قرآن:

خلأ تشکل‌های مردمی در نمایشگاه قرآن احساس می‌شود

خلأ تشکل‌های مردمی در نمایشگاه قرآن احساس می‌شود
مجتبی علیرضالو حافظ کل قرآن و مسئول مدرسه شبانه روزی حضرت ولیعصر(عج) گفت: خلأ تشکل های مردمی در نمایشگاه قرآن احساس می‌شود. رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر مشارکت مردم چه در اقتصاد و چه در فرهنگ تاکید دارند.

 به گزارش ستاد خبری سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم،  مجتبی علیرضالو حافظ کل قرآن و مسئول مدرسه شبانه روزی حضرت ولیعصر(عج) که در نمایشگاه قرآن حضور پیدا کرده بود، در گفتگو با ستاد خبری نمایشگاه اظهار کرد: نمایشگاه قرآن ظرفیتی است که باید به خوبی از آن برای معرفی تشکل‌های مردمی استفاده شود.

وی افزود: خلأ تشکل های مردمی در نمایشگاه قرآن احساس می‌شود. رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر مشارکت مردم چه در اقتصاد و چه در فرهنگ تاکید دارند.

این حافظ قرآن با بیان اینکه اگر بخواهیم در بحث فرهنگی رو به جلو حرکت کنیم، ناگزیریم تا مردم را مشارکت دهیم، تصریح کرد: بزرگترین کار فرهنگی که در جهان اسلام انجام می شود اربعین است و توسط مردم انجام می شود. ظرفیتی که نمایشگاه قرآن دارد تقریبا برای مردم صفر و یا نزدیک به صفر است. آنطور که باید از ظرفیت‌ مردم و تشکل‌های مردمی استفاده نشده است. نمایشگاه قرآن بیشتر یک نمایشگاهی شده برای ارائه آثار دولتی و نهادهای دولتی.

وی درباره مدرسه شبانه روزی حضرت ولیعصر(عج) گفت: در این مدرسه قرآنی شرکت کنندگان قرآن را به صورت شبانه روزی و یک ساله حفظ می کنند. امکانات خوب و برنامه های فرهنگی و تفریحی برای شرکت کنندگان فراهم است. ثبت نام دوره ها از 15 فروردین ماه امسال شروع می شود و شروع دوره ها از تیرماه است. یک دوره تابستانی داریم و در این دوره کسانی را که مستعد حفظ قرآن در یک سال هستند را انتخاب می کنیم.

گفتنی است؛ سی و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ در مصلی امام خمینی (ره) هر روز از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۳۰ دقیقه بامداد پذیرای علاقه‌مندان به قرآن کریم است

تعداد بازدید : ۱۸۱

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر