۱۰ فروردین ۱۴۰۳

مزایده دست‌سازه کودک اوتیسمی با کف قیمت 700 میلیون تومان

مزایده دست‌سازه کودک اوتیسمی با کف قیمت 700 میلیون تومان
مسئول غرفه صنایع دستی کودکان اوتیسمی در نمایشگاه قرآن می‌گوید: یکی از بچه‌های اوتیسمی به همراه مادرش تابلوی «ابراهیم بت شکن» را ساخته که قرار است با کف قیمت 700 میلیون تومان به مزایده گذاشته شود.

یکی از گسترده‌ترین بخش‌های سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، بخش «صنایع دستی» است که هر گوشه آن را که نگاه کنید محصولات مختلف دست‌ساز را می‌بینید و می‌توانید خریداری کنید. یکی از این غرفه‌ها ظاهرش شبیه بقیه است اما در باطن چیزی زیباتر از باقی آن‌ها دارد: غرفه صنایع دستی کودکان اوتیسمی.

فریدا تدین استاد معرق و منبت که مسئول این غرفه است، با بیان اینکه بیش از 20 سال است مشغول این کار هستم، می‌گوید: من در هنرکده معرق منبت تدین تدریس می‌کنم و تعدادی از شاگران من اوتیسم و سرطانی هستند که به صورت رایگان آموزش آمئزش می‌بینند.

او سپس توضیح می‌دهد: بعد از این اینکه به آن‌ها آموزش دادیم، آثارشان را در نمایشگاه‌ها به فروش می‌گذاریم و تمام وجه آن را بدون این که سودی از آن دریافت کنیم، به حساب خودشان می‌ریزیم. گوشه این غرفه تابلوی معرقی با ابعاد 130 در 110 سانتی متر مربع خودنمایی می‌کند که به گفته تدین از بالای 7 هزار قطعه چوب ساخته شده. نام آن، تابلوی «ابراهیم بت شکن» است.

او شرح می‌دهد: این اثر را رزا لشکری به همراه پسرش که اوتیسم دارد و هر 2 به کلاس‌های آموزشی ما می‌آیند، 3 سال هر روز روی آن کار کردند تا ساخته‌ شده است. خانم لشکری به عنوان یک فرد سالم در مؤسسه ما شهریه پرداخت می‌کند اما برای آموزش فرزندش از او شهریه‌ای دریافت نکردیم.

تدین می‌افزاید: مریم جلالی مدیر بخش آثار فرهنگی و صنایع دستی قرآنی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم وقتی به غرفه ما آمد و آثار بچه‌های اوتیسمی را دید، قرار شد آن‌ها را در اداره صنایع دستی به مزایده بگذارد. او سپس افزود: کف قیمت تابلوی ابراهیم بت شکن، 700 میلیون تومان تعیین شده است.

سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از اول فرودین‌ماه در شبستان مصلی امام خمینی(ره) آغاز شده و تا ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

تعداد بازدید : ۲۲۵

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر