۸ فروردین ۱۴۰۳
عباس سلیمی:

نیاز است سهم کودکان و نوجوانان در نمایشگاه قرآن افزایش پیدا کند

نیاز است سهم کودکان و نوجوانان در نمایشگاه قرآن افزایش پیدا کند
عباس سلیمی گفت: اگر بتوانیم کاری کنیم که سهم کودکان و نوجوانان از آنچه در نمایشگاه است افزایش پیدا کند بسیار عالی خواهد بود. چرا که کودکی که در ماه مبارک رمضان به نمایشگاه می‌آید هرگز این حضور از خاطرش محو نخواهد شد.

به گزارش ستاد خبری سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم، عباس سلیمی استاد و پیشکسوت قرآنی در هفتمین همزمان با هفتمین شب از سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از بخش‌های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد.

وی در گفتگو با ستاد خبری نمایشگاه اظهار داشت: برحسب حکمی که از سوی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شد، بنده هم در خدمت دوستان در شورای عالی سیاستگذاری نمایشگاه حاضر هستم.

سلیمی افزود: دوستان در بخش‌های مختلف نمایشگاه زحمات فراوانی را متحمل شدند و بحمدالله بسیاری از نقایصی که در سال گذشته در ارزیابی‌ها مطرح شده بود، برطرف شده است که شاید یکی از ملموس‌ترین آن‌ها مسیر تردد بود که امسال عالی طراحی شده است.

استاد برجسته قرآنی با بیان اینکه ما همیشه آرزو می‌کردیم که همه چیز درهم نباشد و مراجعه کنندگان بتوانند همه بخش‌های نمایشگاه را ببینند، افزود: امسال ایجاد یک مسیر واحد در نمایشگاه رفت و آمد را بسیار روان کرده است. ورود افراد به سهولت انجام می‌گیرد. درب ورودی را مشاهده کردم که با تکریم بدون مانع تراشی افراد تشریف می‌آورند.

وی ادامه داد: در نمایشگاه قرآن به برکت قرآن یک فضای معنوی و صمیمانه‌ای برپاست. کسی دنبال مسائل منفعت شخصی و سیاسی کاری نیست و این سبب شده که هر گوشه‌ای کودکان و نوجوانان و خوش‌نویسان فعالیت می‌کنند و برپایی سفره افطاری ساده کار بسیار زیبا و خاطره انگیز است.

استاد سلیمی گفت: اگر بتوانیم کاری کنیم که سهم کودکان و نوجوانان از آنچه در نمایشگاه است افزایش پیدا کند بسیار عالی خواهد بود. چرا که کودکی که در ماه مبارک رمضان به نمایشگاه می‌آید هرگز این حضور از خاطرش محو نخواهد شد.

این استاد برجسته قرآن در پایان ابراز کرد: باید درصدد افزایش سهم نوجوانان باشیم، اگر بتوانیم جمعیت قابل توجهی از مردم مومن، با ایمان و با انگیزه که با زبان روزه در نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند را ساماندهی مجازی کنیم و همه آن‌ها را عضوگیری کنیم و یک کانال مردمی باعظمتی در نمایشگاه ایجاد کنیم، این کار می‌تواند در آینده بسیاری از توطئه‌ها را خنثی کند.

سی و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم که در بخش بین الملل نیز نمایندگانی از ۲۵ کشور دارد، تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ در مصلی امام خمینی (ره) هر روز از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۳۰ دقیقه بامداد پذیرای علاقه‌مندان به قرآن کریم است.

تعداد بازدید : ۱۷۶

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر