۸ فروردین ۱۴۰۳

قرآنی‌ها باید پرچمدار روز قدس باشند

قرآنی‌ها باید پرچمدار روز قدس باشند
رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت:‌‌ برای روز قدس، قرآنی‌‌ها باید یک فراخوان خوب بدهند و پرچمدار این روز باشند.

به گزارش ستاد خبری سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، جلسه شصتم شورای توسعه فرهنگ قرآنی در حاشیه سی و یکمین نمایگاه بین‌المللی قرآن کریم با حضور حجت الاسلام محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد. قمی به مشاهده یک همگرایی در خدمت به قرآن و ترویج معارف قرآنی با محوریت مردم و حمایت مراکز حاکمیتی اشاره کرد و گفت: در جلسه اول سال که خدمت مقام معظم رهبری بودیم، ایشان نکات روشنی درباره اهتمام به تفسیر، تدبر و توجه به آیات برای حل مشکلات بیان کردند.

وی افزود:‌ما جلسه دوم را در نمایشگاه بین المللی قرآن برگزار کردیم و باید این فرصت را جدی بگیریم و امیدمان این است که بتوانیم مطالبات رهبری را محقق کنیم.

رییس سازمان تبلیغات به کار رصد سنجی برای عملیات زندگی با آیه‌ها اشاره کرد و گفت: ‌مطالب جالبی به دست ما آمد. برای نمونه ۷۵ درصد مردم که به این پرسشنامه جواب دادند با یک تفاوتی از اینکه قرآن محفوظات زیادی ندارند و حفظ قرآن نکردند،‌احساس خسارت داشتند.

وی ادامه داد: این تشنکی جامعه را نسبت به قرآن حکایت می‌کند. کسانی که در مدار فعالیت قرآنی بودند،‌ سهم مساجد بیش از چیزی است که توقع داشتیم یا درصد زیادی از مسیر جلسات خانگی علاقه‌مند شدند که می‌تواند در سیاست گذاری‌های ما اثر گذار باشد.

قمی در پایان به برنامه‌های قرآنی از جمله تجمع استادیوم آزادی و برنامه محفل اشاره کرد و گفت:‌ برای روز قدس، قرآنی‌‌ها باید یک فراخوان خوب بدهند و پرچمدار این روز باشند.

تعداد بازدید : ۲۰۵

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر