۵ فروردین ۱۴۰۳

اندیشمند چینی: تفسیر راه خوبی برای آشنایی مردم چین با قرآن است

اندیشمند چینی: تفسیر راه خوبی برای آشنایی مردم چین با قرآن است
قرآنی در غرفه مجتمع بین الملل حوزه های علمیه با حضور اندیشمند قرآنی دکتر ماشیتو رئیس دانشکده فرهنگ سنت کانسو از کشور چین برگزار شد. این محقق چینی اظهار داشت: بیشترین تحقیقات من در تفاسیر است و بخاطر مطالعه زیاد عربی را می فهم اما بخاطر عدم دسترسی به تفاسیر شیعه، ما از منابع تفسیری اهل سنت استفاده می کنیم و اطلاعات کمی از شیعیان داریم.

 به گزارش ستاد خبری سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم، نشست قرآنی در غرفه مجتمع بین الملل حوزه های علمیه با حضور اندیشمند قرآنی دکتر ماشیتو رئیس دانشکده فرهنگ سنت کانسو از کشور چین برگزار شد. این محقق چینی اظهار داشت: بیشترین تحقیقات من در تفاسیر است و بخاطر مطالعه زیاد عربی را می فهم اما بخاطر عدم دسترسی به تفاسیر شیعه، ما از منابع تفسیری اهل سنت استفاده می کنیم و اطلاعات کمی از شیعیان داریم.

وی ادامه داد: از این جهت شرکت در نمایشگاه قرآن را فرصتی مناسب برای ارتباط بیشتر دانستم و به ایران سفر کردم. این محقق تاکید کرد: قرآن کتاب منحصر به فردی است و تفسیر راه خوبی برای آشنایی مردم چین با قرآن است.

دکتر ماشیتو بیان کرد: مذهب اهل سنت و شیعه هر دو ثمره ای از یک ریشه اند و بنده برای شیعیان بسیار احترام قائل هستم و تمایل دارم روابط علمی بین دانشکده ما و مجتمع بین الملل حوزه ایجاد گردد.

سی و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم که در بخش بین الملل نیز نمایندگانی از ۲۵ کشور دارد، تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ در مصلی امام خمینی (ره) هر روز از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۳۰ دقیقه بامداد پذیرای علاقه‌مندان به قرآن کریم است.

تعداد بازدید : ۱۲۰

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر