۵ فروردین ۱۴۰۳

نمایش ۹۰ اثر هنری در نمایشگاه سی‌ویکم قرآن

نمایش ۹۰ اثر هنری در نمایشگاه سی‌ویکم قرآن
مسئول بخش هنری نمایشگاه قرآن گفت: استقبال از بخش تجسمی این دوره بسیار گسترده بود به نحویک بیش از ۱۵۰۰ اثر تقاضای شرکت در نمایشگاه را داشتند که از این تعداد ۹۰ اثر برای حضور در نمایشگاه انتخاب شدند.

به گزارش ستاد خبری دبیرخانه دائمی نمایشگاه های قرآنی جمهوری اسلامی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مصطفی زراوندیان، مسئول بخش هنری سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا گفت: وقتی شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه برگزار شد بنده به عنوان مدیر بخش هنری انتخاب شدم و از همان ابتدای انتخاب، تصمیم گرفتم در بخش هنری نمایشگاه پذیرای تمامی هنرها باشم. سینما، هنرهای تجسمی، آیینی و تجسمی از جمله هنرهای حاضر در نمایشگاه این دوره است.

وی افزود: در حوزه تجسمی استقبال بسیار خوبی از نمایشگاه شد به نحوی‌که بیش از ۱۵۰۰ اثر تجسمی برای حضور در نمایشگاه به دبیرخانه ارسال شد. از میان آثار رسیده هیئت انتخاب ما که همگی از اساتید خبره بودند ۹۰ کار را برای نمایش انتخاب کردند البته جا دارد از همه هنرمندانی که آثارشان اجازه حضور در نمایشگاه را پیدا نکرد عذرخواهی کنم زیرا به دلیل محدودیت جا نمی‌توانستیم میزبان کارهای زیادی باشیم.

وی درباره ورکشاپ‌های هنری نمایشگاه هنری نمایشگاه گفت: در حوزه‌های مختلف هنر به ویژه تجسمی، نمایش و سینما کارگاه‌هایی را با حضور اساتید خبره برگزار می‌کنیم. در حوزه نمایش تلاش کردیم بیشتر «ارائه نمایشی» را داشته باشیم. در همین رابطه هر شب ۹ اجرا در نمایشگاه قرآن به نمایش در خواهد آمد. این شکل از هنر با مخاطب ارتباط نزدیک دارد و او را جذب خود می‌کند.

زراوندیان تاکید کرد: در حوزه سینما امسال میزبان انجمن سینمای جوان و مرکز سینمای حوزه هنری هستیم. این دوستان در این ایام، اکران فیلم داشته و بلیط‌های نیم بها در اختیار مردم قرار خواهند داد. در حوزه سرود هم با توجه به اهمیتی که این حوزه دارد از گروهای سرودهای مردمی و مساجد بهره بریم. در این میان هم از گروه‌های سرود پسران بهره می‌بریم هم گروهای سرود دختران حضور خواهند داشت. در عرصه سرود هر شب هشت سرود توسط گروه‌های مختلف اجر ا خواهد شد.

وی تصریح کرد: ۹۰ اثر تجسمی که در بخش هنری نمایشگاه به نمایش درآمده هم حاصل کار اساتید برجسته است هم از هنر هنرمندان جوان بهره برده شده است تا بتوانیم حمایتی از جوانان داشته باشیم. البته امسال در حوزه عکس اثر چندانی به دستمان نرسید برای همین این قسمت از نمایشگاه حدف شد. برخی از آثار این قسمت برای نخستین بار است که به نمایش در می‌آید.

مسئول بخش هنری نمایشگاه قرآن در انتها هدف از برپایی بخش هنری را چنین توصیف کرد: وقتی قرار است معنا و مفهومی در بین مردم رواج پیدا کند هنر تاثیرگذارترین ابزار است در این راستا تلاش داریم از این ابزار کارساز برای اشاعه مفاهیم قرآنی بهره بریم.

تعداد بازدید : ۱۷۱

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر