۴ فروردین ۱۴۰۳
حجت الاسلام حسینی :

گنجینه آستان قدس هنوز کشف نشده است

گنجینه آستان قدس هنوز کشف نشده است
حجت الاسلام سید جلال حسینی رییس سازمان کتابخانه ها نذورات و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: گنجینه آستان قدس هنوز کشف نشده است.

 به گزارش ستاد خبری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، حجت الاسلام سید جلال حسینی رییس سازمان کتابخانه ها نذورات و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در نشست علمی تخصصی معرفی مصحف  مشهد که امروز جمعه سوم فروردین ماه در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد، با اشاره به جایگاه کتابخانه آستان قدس اظهار داشت: این کتابخانه هزار ساله و با داشتن گنجینه ی نفیس ۲۵هزار نسخه قرآنی کامل اعتبار جهان اسلام است.

وی افزود: گردآوری آثار قرانی تاریخی از وظایفی است که به عهده کتابخانه آستان قدس گذاشته شده. در موضوع وقف نیز  بیش از هشت هزار نسخه خطی اهدا و وقف شده است. حسینی با اشاره به لزوم خریداری نسخه های مهم افزود: باید در بخش های مهم گردآوری و غنابخشی این گنجینه از آثار برجسته بهره مند باشد.

وی با اشاره به موضوع اهمیت نگهداری و مراقبت گفت: ۹ هزار متر مربع مخازن جدید در سال ۱۴۰۱ افتتاح شده است که این نگاه راهبردی به مقوله صیانت است. چیزی حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد از مخازن نیاز به مرمت دارد.

حسینی به بحث احیا میراث اشاره کرد و افزود: ۲۰۰الی۳۰۰ موضوع پژوهشی را احصا کردیم که بستر برای پژوهش و تولید علم و دانش فراهم باشد. بسیاری از گره ها باز شده و موانع را برطرف کردیم و هم و غم ما این است کتابخانه برای پژوهش و احیا آماده باشد.

وی با تاکید بر اینکه گنجینه استان قدس رضوی معدنی است که کشف نشده است افزود: سه شنبه های فرهنگی از فعالیت‌های دیگر ما بود که هر هفته یک نسخه خطی را معرفی می‌کنیم. مصحف تاریخی مشهد رضوی شامل نود و پنج درصد از قرآن و یک اثر ارزشمند است که به بسیاری از شبهات پاسخ می‌دهد‌. وی در پایان گفت: از همه علاقه مندان برای کمک و معرفی این مجموعه نفیس به دنیا دعوت می‌کنیم و درب‌های مجموعه به رو همگان باز است.

تعداد بازدید : ۱۱۷

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر