۴ فروردین ۱۴۰۳

درک و فهم آیات قرآن با تکنولوژی واقعیت مجازی

درک و فهم آیات قرآن با تکنولوژی واقعیت مجازی
رئیس اجرایی شورای عالی قرآن و عترت شهرداری تهران با اعلام این خبر گفت: استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی و طراحی‌های خلاقانه، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را برای کاربران ایجاد می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در دنیای قرآنی غوطه‌ور شده و با نگاهی جدید به آیات، زندگی و خلقت‌های بیان‌شده در قرآن را کشف کنند.

سیفی رئیس اجرایی شورای عالی قرآن و عترت شهرداری تهران در گفت‌وگو با ستاد خبری سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم در مورد فعالیت‌های شورای عالی قرآن و عترت شهرداری تهران گفت: همزمان با برگزاری سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم در تلاشی بی‌سابقه برای عمیق‌تر کردن درک و فهم آیات قرآن محصول جدیدی را معرفی کرده‌‌ایم که بر پایه واقعیت مجازی است. این محصول، با هدف ارتقاء سطح آگاهی و درک مردم از آیات قرآنی طراحی شده که به تجسم مخلوقات، حشرات و حیواناتی می‌پردازد که در قرآن کریم ذکر شده‌اند.

وی ادامه داد: با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی و طراحی‌های خلاقانه، این پروژه تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را برای کاربران ایجاد می‌کند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در دنیای قرآنی غوطه‌ور شده و با نگاهی جدید به آیات، زندگی و خلقت‌های بیان‌شده در قرآن را کشف کنند.

رئیس اجرایی شورای عالی قرآن و عترت شهرداری تهران تصریح کرد: این پروژه، نتیجه‌ همکاری میان متخصصان دینی، فناوری اطلاعات و هنرمندان بصری است که نشان‌دهنده پتانسیل واقعیت مجازی برای تحول در آموزش و فهم مفاهیم دینی و معنوی است.

سیفی ابراز کرد: این محصول جدید که به تازگی در غرفه شورای عالی قرآن و عترت شهرداری تهران در نمایشگاه قرآن عرضه شده است قدمی مهم در جهت تعامل فعالانه‌تر جامعه با آموزه‌های قرآنی محسوب می‌شود که در آینده‌ای نزدیک بر دامنه استفاده از فناوری‌های نوین در آموزش و ترویج فرهنگ قرآنی تأثیر بسزایی خواهد داشت.

وی در پایان گفت: شهروندان و علاقه‌مندان به فرهنگ و معارف قرآنی می‌توانند از این تکنولوژی برای تجربه‌ای عمیق‌تر و متفاوت از آموخته‌های قرآنی در غرفه شورای عالی قرآن و عترت شهرداری تهران بهره‌مند شوند.

تعداد بازدید : ۳۰۷

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر