۴ فروردین ۱۴۰۳

پژوهشگر نیجریه‌ای: قرآن برای همه انسان‌ها عامل هدایت است

پژوهشگر نیجریه‌ای: قرآن برای همه انسان‌ها عامل هدایت است
محقق و پژوهشگر نیجریه‌ای تاکید کرد: ماه مبارک رمضان فرصت طلایی برای تلاوت قرآن، فهم و تدبر در آیات آن و به خصوص عمل به این آموزه هاست.

به گزارش ستاد خبری سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم، عبدالقادر محمدبلو محقق و پژوهشگر نیجریه‌ای طی سخنانی در نشست علمی "هویت اسلامی از منظر قرآن کریم" که در غرفه مرکز رسانه و فضای مجازی واقع در بخش حوزوی سی و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن برگزار شد، با بیان این که هویت اسلامی ما ریشه در آموزه‌های ناب قرآن مجید دارد، اظهار داشت: ماه رمضان بهار قرآن است و خدای متعال در آیه ۱۸۵سوره مبارکه بقره می‌فرماید که ما قرآن را در این ماه نازل کردیم برای هدایت مردم و این که در جهت شناخت حق و باطل باشد.

وی افزود: هر چند در برخی آیات به این مساله اشاره شده که قرآن بشارت دهنده برای مؤمنین و مسلمین است، اما این آیه تأکید می‌فرماید که قرآن برای همه انسان‌ها عامل هدایت است. عبدالقادر محمدبلو گفت: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مناسبی برای شناخت معارف و آموزه‌های قرآنی است و شرایط خوبی جهت قرائت و فهم و تدبر در آیات برای ما در این ماه فراهم است.

این اندیشمند قرآنی در ادامه با اشاره به حدیثی از امیرالمؤمنین (ع) مبنی بر این که قرآن بهار دل هاست، ابراز داشت: در خطبه شعبانیه حضرت رسول اکرم (ص) تأکید می‌فرماید هر کسی در ماه رمضان آیه‌ای بخواند پاداش آن مثل ختم کل قرآن در دیگر ماه‌های سال است.

وی افزود: ماه مبارک رمضان فرصت طلایی برای تلاوت قرآن، فهم و تدبر در آیات آن و به خصوص عمل به این آموزه هاست. در واقع خواندن قرآن و فهم و تدبر در آن، لازمه عمل به آموزه‌های آن است سی و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم که در بخش بین الملل نیز نمایندگانی از ۲۵ کشور دارد، تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ در مصلی امام خمینی (ره) هر روز از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۳۰ دقیقه بامداد پذیرای علاقه‌مندان به قرآن کریم است.

تعداد بازدید : ۲۰۶

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر