۳ فروردین ۱۴۰۳

پای هوش مصنوعی به نمایشگاه قرآن هم باز شد

پای هوش مصنوعی به نمایشگاه قرآن هم باز شد
برگزاری کلاس رایگان برای علاقمندان مسئول غرفه هوش مصنوعی سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم از برگزاری کلاس رایگان هوش مصنوعی در شب‌های نمایشگاه قرآن کریم خبر داد و گفت: کلاس‌های ما از شب دوم نمایشگاه به صورت رایگان آغاز و اساتید مختلفی از سراسر کشور کار آموزش را برعهده دارند و شرکت‌کنندگان پس از آموزش می‌توانند کارهای خود را ارائه کنند تا بهترین آنها را منتشر کنیم.

به گزارش ستاد خبری سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، مصطفی ضابط مسئول غرفه هوش مصنوعی سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم در گفت‌وگو با ستاد خبری نمایشگاه قرآن کریم در مورد غرفه هوش مصنوعی توضیحاتی ارائه داد و گفت: ما د‌ر بخش تالار هوش مصنوعی دارای مجموعه‌ای از تصاویر قرآنی با ساخت هوش مصنوعی هستیم.

وی ادامه داد: علاقمندان در ابتدای این غرفه شاهد تابلوهای بسیار زیبای قرآنی با طراحی هوش مصنوعی خواهند بود که مجموعه‌ای از هنرمندان این تابلوها را طراحی کردند که مفاهیم قرآنی در آن به راحتی نشان داده شده است.

ضابط تصریح کرد: تصاویر این غرفه تماما با هوش مصنوعی است، داستان اصحاب کهف، حضرت زکریا، حدیث کسا، حضرت ابراهیم، زنده به گور کردن دختران در زمان اعراب و همه داستان‌های قرآنی در قالب هوش مصنوعی به تصویر کشیده شده است.

وی بیان کرد: تمام‌ افرادی که این آثار تولید کردن نه هنرمند بودن نه گرافیست. بلکه یکسری افرادی هستند که تنها راجب داستان‌های قرآنی توضیحاتی ارائه دادند و هوش مصنوعی این تابلوها را ترسیم کرده است. در‌ هر تصویر نیز آیات مربوط به داستان‌های قرآنی هم تصویر شده است.

ضابط افزود: اینجا افرادی که به این غرفه سر می‌زنند ابتدا گالری تصاویر داستانی‌ قرآنی‌ ما را می‌بینند که در این میان حادثه عام‌الفیل ویژه‌ترین کار هوش مصنوعی است که برای اولین بار ترسیم شده است.

وی یادآور شد: در بخش دیگر این غرفه کتاب‌هایی از داستان‌های قرآنی داریم که با هوش مصنوعی تصویرسازی شده است. در این‌ کتاب‌ها هر پاراگرافی که از داستان قرآنی بیان می‌شود تصویر همان موضوع را هوش مصنوعی ترسیم می‌کند.

ضابط خاطرنشان کرد: بخش دیگر ما انیمیشن‌های است که داستان‌های قرآنی را پویانمایی می‌کند، کیفیت برخی انیمیشن‌ها بسیار بالا است و جالب است که این انیمیشن‌ها هم توسط متخصص درست نشده است و برخی افراد داستان‌های قرآنی را بازگو و هوش مصنوعی این آثار را خلق کرده است.

وی اضافه کرد: در یک قسمت این غرفه نیز تجربه عملی داریم که علاقمندان می‌توانند در اینجا یک تصویر را ترسیم کنند و بلافاصله هوش مصنوعی آن‌ را به یک تصویر واقعی ترسیم کند.

ضابط تاکید کرد: بخش دیگر ما که امر‌وز راه افتاده است اینکه یک ربات در اینجا قرار داده ‌ایم که علاقمندان می‌توانند با آن‌حرف بزنند و هر تصویری که بخواهند برای آنها ترسیم ‌کند.

وی ابراز کرد: مهم‌ترین بخش ما مدرسه هوش مصنوعی است و تمام کسانی‌ که علاقه داشته باشند می‌توانند در ‌اینجا حضور پیدا کرده و در کلاس هوش مصنوعی با این تکنولوژی آشنا شوند و خلق آثار کنند.

این مسئول غرفه هوش مصنوعی نمایشگاه قرآن کریم گفت: کلاس‌های ما از شب دوم به صورت رایگان آغاز و اساتید مختلفی از سراسر کشور کار آموزش را برعهده دارند و شرکت‌کنندگان پس از آموزش می‌توانند کارهای خود را ارائه کنند تا بهترین آنها را چاپ کنیم.

ضابط اظهار کرد: برای کسانی که در این دوره آموزش می‌ببینند جشنواره‌ای هم برگزار خواهیم کرد که کسانی که پس از نمایشگاه آثار خود‌ را ارائه می‌کنند برای آنها جشنواره‌ای برگزار و آثار آنها داوری شود. جایزه برندگان نیز توسط خود مجموعه‌های قرآنی که حامی مالی هستند پرداخت می‌شود. به گفته وی، هوش در این غرفه به گونه‌ای است که شما وقتی یک توصیف را بگوید با هرمدل گرافیک بخواهید برای شما ترسیم می‌کند.

ضابط افزود: ما یک مجموعه مردم نهاد خصوصی هستیم‌ که برای مردم در تمام حوزه‌ها فرهنگ‌سازی می‌کنیم تا یک مصرف دست از همت چیز داشته باشند. وی در پایان گفت: آخرین بخش ما یک اطاق خاص برای مسئولین است که کار هوش مصنوعی را به مسئولین با جزئیات توضیح می‌دهیم تا با این تکنولوژی بیشتر آگاه شوند.

تعداد بازدید : ۳۰۱

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر