۳ فروردین ۱۴۰۳
مسئول مرکز رسانه و فضای مجازی حوزه های علمیه:

باید ​از ابزار رسانه در راستای اهداف مقدس قرآنی بهره ببریم

باید ​از ابزار رسانه در راستای اهداف مقدس قرآنی بهره ببریم
رضا رستمی مسئول مرکز رسانه و فضای مجازی حوزه های علمیه گفت: باید توجه داشته باشیم که اگر از ابزار رسانه در راستای اهداف مقدس قرآنی درست و با نیت صحیح بهره ببریم در نشر معارف دینی و قرآنی موفق خواهیم بود.

 به گزارش ستاد خبری سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم، حجت الاسلام رضا رستمی مسئول مرکز رسانه و فضای مجازی حوزه های علمیه گفت: قرآن، اکسیر شفابخش قلوب انسان هاست. در روایات حتی بر این نکته تأکید شده که صرف نگاه کردن به قرآن برای انسان توأم با نورانیت و برکت است و در بُعد اجتماعی نیز توجه به آموزه ها و معارف قرآن برطرف کننده بسیاری از کاستی ها و چالش های روز جامعه ماست.

وی افزود: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار خوب و ارزشمندی است برای این که ما معارف قرآنی و شاخصه های سبک زندگی قرآنی را به آحاد جامعه و به خصوص نسل جدید معرفی کنیم.

مسئول مرکز رسانه و فضای مجازی حوزه های علمیه گفت: ما به عنوان مرکز رسانه حوزه وظیفه داریم به کمک بخش های دیگر، معارف قرآنی را برای جامعه و به خصوص نسل جدید به درستی تبیین کنیم و از ظرفیت نمایشگاه قرآن در این زمینه نهایت استفاده را در این خصوص ببریم.

رستمی بیان داشت: به ویژه در رابطه با نسل جدید باید توجه داشت ما با نسلی روبرو هستیم که نه فقط اطلاعات و دانسته های خود بلکه بینش و کنش او متأثر از نوع رسانه ای است که با آن ارتباط دارد، چرا که این نسل در زیست بوم فضای مجازی زندگی و فعالیت دارد.

وی افزود: در این بین، هر چند که دشمنان ما از ابزارهای رسانه ای استفاده می کنند که چه بسا پرهیاهوتر است، اما باید توجه داشته باشیم که اگر از ابزار رسانه در راستای اهداف مقدس قرآنی درست و با نیت صحیح بهره ببریم در نشر معارف دینی و قرآنی موفق خواهیم بود.

تعداد بازدید : ۱۸۴

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر