۳ فروردین ۱۴۰۳

جامعه الزهرا بزرگترین حوزه علمیه خواهران جهان تشیع است

جامعه الزهرا بزرگترین حوزه علمیه خواهران جهان تشیع است
جامعه الزهرا با داشتن خواهران طلبه‌ از ۱۰۰ کشور دنیا، بزرگترین حوزه علمیه خواهران جهان تشیع است که برخی از محصولات خود را در نمایشگاه قرآن امسال به نمایش گذاشته است.

به گزارش ستاد خبری سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم، فاطمه حیدری مدیرکل روابط عمومی جامعه الزهرا(س) گفت: جامعه الزهرا در دوره جدید با نگاه مسئله محوری به مطالبه مقام معظم رهبری در مورد بیان هنرمندانه دین و ارائه قرآن به زبان هنری پرداخت.

وی افزود: دراین راستا شناسایی اساتید و تربیت طلاب هنرمند در دستور کار اداره کل مرکز آموزش‌های آزاد و مهارتی جامعه الزهرا قرار گرفت که از میان ۴۰ اثر نفیس تجسمی، ۴۶ اثر دیدنی در حوزه صنایع دستی، ۳۸ عنوان کتاب ارزشمند در قالب داستان و تاریخ شفاهی، همچنین بیش از ۲۰۰ اثر برتر فراگیران ممتاز دوره‌های کوتاه مدت قریب به ۲۰ اثر در نمایشگاه قرآن امسال به نمایش گذاشته می‌شود که این موضوع به علت محدودیت فضای نمایشگاه است.

حیدری ادامه داد: در این آثار ارائه شده، آیات قرآن کریم با زبان هنرمندانه برای اقشار مختلف به خصوص جوانان و نوجوانان روایت خواهد شد تا قرآن از دریچه هنر در سطر سطر زندگی مخاطبان حضور داشته باشد. مدیرکل روابط عمومی جامعه الزهرا بیان کرد: در نمایشگاه امسال شاهد، پایان نامه های برتر سطح ۳ و ۴ و برخی آثار طلاب بین المللی هستیم که نمونه بارز صدور اسلام به قلب قاره‌های جهان است.

حیدری تصریح کرد: جامعه الزهرا با داشتن خواهران طلبه‌ از ۱۰۰ کشور دنیا، بزرگترین حوزه علمیه خواهران جهان تشیع است که برخی از محصولات خود را در نمایشگاه قرآن امسال به نمایش گذاشته است.

وی اعلام کرد: چندین نشست علمی و تخصصی در نمایشگاه امسال برگزار خواهد شد که زمان و عناوین نشست های تخصصی متعاقبا اعلام خواهد می‌شود. لذا علاقمندان جهت بازدید آثار هنری و قرانی می توانند به ورودی درب ۵۸ شبستان مصلی امام خمینی(ره)، بخش مراکز حوزوی، غرفه جامعه الزهرا(س) مراجعه کنند.

تعداد بازدید : ۲۱۱

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر