۲ فروردین ۱۴۰۳
وزیر ارشاد:

تمسک مردم غزه به قرآن افتخارآمیز است

تمسک مردم غزه به قرآن افتخارآمیز است
وزیر ارشاد گفت: مردم مظلوم غزه به ویژه کودکان و نوجوانان در بین آوار خانه‌هایشان مشغول تلاوت قرآن کریم بودند که این تمسک آنان به قران باعث اقتدار جامعه اسلامی می‌شود.

به گزارش ستاد خبری سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن محمد مهدیاسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست قرآنی تهران که در حاشیه سی و یکمین نمایشگاه قرآن با عنوان نقش قرآن و مقاومت در تثبیت هویت اسلامی امروز پنجشنبه دوم فروردین ماه در هتل لاله برگزار شد، گفت: ما در حالی امروز در دومین نشست قرانی تهران دورهم جمع شده‌ایم که جهان اسلام درگیر یک توطئه پیچیده و چندلایه رژیم صهیونیستی و غربی در غزه مظلوم و مقدر اراضی فلسطین اشغالی است.

وی افزود: ما در فاصله دو نشست اول و دوم، ۲ اتفاق مهم را در حوزه فرهنگی و تمدنی اسلامی شاهد بودیم. اولین جریان توهین به قرآن مجید بود. شما شاهد بودید در برابر چشمان مدعیان حقوق بشر به کتاب مقدس آسمانی ما مسلمانان توهین می‌کنند و هیچ اتفاق جدی قابل تاملی و هیج واکنشی را از مجامع جهانی مشاهده نکردیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک دولت برخواسته از تعالیم قرآنی همه اقدامات لازم را در دستور کار خود برای ایجاد حرکت اعتراضی به این موضوع قرار داده و شاید نقطه اوج این حرکت حضور ریاست‌جمهوری در صحن مجمع ملل بود که آنجا قرآن را سردست گرفتند و این جنایت بزرگی غربی‌ها را رسوا کردند.

اسماعیلی به اتفاق دوم که در اکتبر آغاز شد اشاره کرد و گفت: مقاومت قهرمانان مقاوم در فلسطین افتخار آفرید و تمام معادلاتی که دولت صهیونیستی و امریکا به دنبال عادی‌سازی حضور این غده سرطانی در غرب جهان اسلام بوده را ناکام کرد و ما دست جوانان قهرمان طلب جبهه مقاومت را در فلسطین، لبنان، عراق و یمن می‌بوسیم، که برای جهان اسلام افتخار آفریدند.

وی مقاومت مردم فلسطین در این ۶ ماه را حماسه‌ای بزرگ در دیدگان جهانیان عنوان کرد و ادامه داد: مردم مظلوم غزه به ویژه کودکان و نوجوانان در بین آوار خانه‌هایشان مشغول تلاوت قرآن کریم بودند که این تمسک آنان به قران باعث اقتدار جامعه اسلامی می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره توقعاتی که از نشست بین‌المللی تهران دارد گفت: این گفت‌وگوی نخبگان در جهان اسلام باید خروجی‌های مشخص و مهمی داشته باشد و آینده درخشان جامعه اسلامی را در پرتو قرآن کریم نشان دهد. باید وحدت اسلامی را در ریشه کن کردن تروریسم دولتی و رژیم صهیونیستی به صورت واحد اعلام نماید.

وی افزود: باید در همه کشورهای اسلامی این موضوع را تبیین و در سطح اولویت‌ها قرار بدهند. وقتی که مردم مظلوم غره بیش از ۳۱ هزار شهید را تقدیم کردند، نباید عده‌ای از دولت‌های اسلامی همچنان به روابط اقتصادی و سیاسی خود با رژیم صهیونیستی ادامه دهند، این یک خیانت آشکار به جبهه مقاومت و اسلام و یک دهن کجی به خون‌های پاکی است که امروز سرزمین غزه را معطر کردند.

اسماعیلی در پایان گفت: این‌ها مواردی هستند که باید در خروجی نخبگان جهان اسلام مورد بررسی قرار بگیرد و به عنوان مطالبات و مواردی که در جهان اسلام و مجامع اسلامی آن‌ها را پیگیری کنند و در صدر موضوعات خود قرار بگیرد.

تعداد بازدید : ۱۹۹

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر