۱ فروردین ۱۴۰۳

وزیر ارشاد: مردم غزه با تمسک به قرآن در برابر ظلم ایستاده اند

وزیر ارشاد: مردم غزه با تمسک به قرآن در برابر ظلم ایستاده اند
محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قرآن منشأ هدایت، اعتلا و تکامل انسانی است. مردم غزه نزدیک به ۶ ماه است زیر وحشیانه‌ترین حملات رژیم صهیونیستی قرار دارند. بیش از ۳۱ هزار نفر شهید شده و هزاران کودک جان شیرین خود را تقدیم کرده‌اند؛ اما این مردم مسلمانان با تمسک به قرآن مقابل ظلم ایستاده‌اند.

 

مراسم افتتاحیه سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم امشب در شبستان مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد. محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شبیر فیروزیان سرپرست معاونت قرآن و عترت و پدر شهید آرمان علی‌وردی از جمله حاضران این مراسم بودند.

اسماعیلی در ابتدای این مراسم از آغاز به کار سی و یکمین نمایشگاه قرآن در اولین روز بهار سال ۱۴۰۳ ابراز خوشحالی کرد و گفت: سنت برگزاری این نمایشگاه وارد چهارمین دهه عمر خود شد.

وزیر فرهنگ با بیان اینکه نمایندگان ۲۶ کشور در نمایشگاه امسال حضور دارند، توضیح داد: نگران بودیم آغاز نمایشگاه قرآن همزمان با روز اول نوروز باعث شود استقبال گسترده‌ای که متوقع است، اتفاق نیفتد. من متعدد به همکارانم متذکر می‌شدم که نمایشگاه امسال علاوه بر اینکه فضای عرضه تولیدات و هنرمندی‌های مربوط به قرآن است، بایستی به تفرجگاه مؤمنین تهران و شهرهای پیرانون نیز تبدیل شود.

وی با ذکر اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران خود را موظف به توسعه و ترویج آموزه‌های قرآنی می‌داند، توضیح داد: دولت، دولتی قرآنی و برخاسته از نهضت قرآنی مردم مسلمان ایران است. در فاصله نمایشگاه پیشین تا این نمایشگاه، روزهای تلخی بر اصحاب قرآن گذشت. در تابستان سال گذشته زنجیره‌ای از اهانت‌ها به قرآن کریم توسط دشمنان قرآن افتاد.

اسماعیل کشورهای غربی را میزبانان توهین به قرآن کریم دانست و ادامه داد: با این حال رئیس جمهور ما در صحن مجمع عمومی سازمان ملل متحد، قرآن کریم را در دست گرفت و با جهانیان درباره عظمت قرآن صحبت کرد.

وزیر ارشاد افزود: حفظ و صیانت از مرزهای تکریم و بزرگداشت این کلام الهی و آموزه‌های قرآنی اعتقاد عملی دولت و مردم مسلمان ایران است.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه قرآن در ایام ماه رمضان، شرح داد: در ۳۰ استان دیگر هم این نمایشگاه را برگزار کردیم که بعضی در حال برگزاری و بعضی دیگر تا پایان ماه مبارک برگزار خواهد شد. همه کشور باید رنگ و بوی قرآنی بگیرد.

اسماعیلی با اشاره به سامانه «حافظ شو» اظهار داشت: در حاشیه این نمایشگاه برنامه‌های وسیعی پیش‌بینی شده است. برنامه‌های عملی ما ترویج قرآن و موضوع مهم، روخوانی صحیح، تلاوت، حفظ و توسعه مفاهیم قرآنی در زندگی همه مردمان کشورمان است. انشاالله با سامانه خوبی که همکاران ما بالا می‌آورند و این حافظان کوچک با سوره‌های کوچک قرآن کار حفظ را شروع می‌کنند و این همراهای ادامه پیدا کرده و در یک پویش چند میلیونی، حافظان عزیز را به جامعه عزیزمان ارائه خواهیم داد.

وزیر فرهنگ قرآن را نور دانست و اظهار داشت: قرآن منشأ هدایت، اعتلا و تکامل انسانی است. مردم غزه نزدیک به ۶ ماه است زیر وحشیانه‌ترین حملات رژیم صهیونیستی قرار دارند. بیش از ۳۱ هزار نفر شهید شده و هزاران کودک جان شیرین خود را تقدیم کرده‌اند؛ اما این مردم مسلمانان با تمسک به قرآن مقابل ظلم ایستاده‌اند.

وی افزود: ما با تمسک به قرآن به همه آمال و آرمان‌های بزرگ اعتلای کشور اسلامی‌مان خواهیم رسید. با تمسک به خداوند متعال راه سعادت و بهروزی را در کشورمان جاودانه خواهد کرد. ما به قرآن به عنوان چراغ هدایت و راه نجات بشریت نگاه می‌کنیم. خطاب قرآن همه جهانیان است.

اسماعیلی ادامه داد: ما بایستی این صدای بلیغ و این آیات نورانی را به سمع و نظر همه جهانیان برسانیم. قرآن کافی است با همین صوت عادی و زیبا خوانده شود و چون از جنس کلام الهی است دل‌ها را به خود جذب می‌کند.

سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از اول فرودین‌ماه در شبستان مصلی امام خمینی(ره) آغاز شده و تا ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

تعداد بازدید : ۳۳۰

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر