۲۰ اسفند ۱۴۰۲
برگزاری جلسه شورای سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با حضور وزیر فرهنگ؛

نمایشگاه قرآن کریم را باید به خانه های مردم ببریم/ مسائل نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم محدود به یک وزارتخانه نیست و به همه کشور مربوط می‌شود

نمایشگاه قرآن کریم را باید به خانه های مردم ببریم/ مسائل نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم محدود به یک وزارتخانه نیست و به همه کشور مربوط می‌شود
جلسه شورای سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم امروز دوشنبه (۲۰ اسفند) با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ، شبیر فیروزیان سرپرست معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ، محمدمهدی سموعی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای این شورا برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری دبیرخانه دائمی نما یشگاه های قرآنی جمهوری اسلامی ایران معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در این جلسه گفت: امور نمایشگاه قرآن به نحو مطلوبی پیش می‌رود، مسائل نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم محدود به یک وزارتخانه نیست و به همه کشور مربوط می‌شود به همین دلیل همه بخش‌ها برای پیشبرد بهتر امور باید کمک کنند که الحمدالله این عزم نیز وجود دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: فضای حضور کودکان و نوجوانان در نمایشگاه را باید تقویت کنیم که بخشی از آن مربوط به پویش‌هایی است که باید در دستور کار قرار گیرد، علاوه بر آن از جوانان در رده های سنی مختلف باید بخواهیم کلیپ‌هایی را با محوریت حفظ قرآن کریم تهیه و ارسال کنند.

وی با بیان اینکه باید نمایشگاه قرآن کریم را به خانه های مردم ببریم و خانواده‌ها را درگیر با این موضوع کنیم، افزود: برای روزهای نمایشگاه نیز باید اجرای حضوری عده‌ای از حفاظ قرآن کریم نیز در دستور کار قرار گیرد.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رنگ و بوی قرآنی حوادث غزه و به شهادت رسیدن بیش از سی هزار فلسطینی توسط صهیونسیت‌ها، تاکید کرد: باید مسأله غزه را در افق ماه رمضان قرار دهیم، درحالی که عده‌ای تعمدا می‌خواهند این مسأله فراموش شود بخش بین الملل نمایشگاه قرآن باید بر این مسأله پا فشاری کنند.

وزیر فرهنگ در پایان تصریح کرد: برگزاری مراسم دعا نیز باید در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم مورد اهتمام قرار گیرد.

گفتنی است، در این جلسه مدیران و دست‌اندرکاران سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گزارشی از اقدامات انجام شده برای برگزاری هرچه باشکوه تر این نمایشگاه از قبیل پویش حفظ قرآن کریم، اقدامات رسانه‌ای با محوریت نمایشگاه قرآن کریم، دشمن شناسی و صهیونیسم شناسی، حضور میهمانان بین‌المللی، لیگ بازی های قرآنی دختران مهتاب، اجرای صحنه‌ای سرود، برگزاری موکب حضرت قاسم ابن الحسن (ع) و ده‌گانه عاشورایی ارائه کردند.

تعداد بازدید : ۴۵۵
گزارش تصویری خبر :
Loading

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر