۱۴ اسفند ۱۴۰۲

نمایشگاه قرآن و عترت در اصفهان برگزار می‌شود

نمایشگاه قرآن و عترت در اصفهان برگزار می‌شود

 به گزارش ستاد خبری دبیرخانه دائمی نمایشگاه های قرآنی جمهوری اسلامی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان در اسفندماه سال جاری با هدف انس بیشتر جامعه با قرآن خبر داد و گفت: از ۲٠٠ غرفه متقاضی شرکت در نمایشگاه، ۱۲٠ مجموعه شرکت می‌کنند و ۲٠ غرفه به‌ صورت ویژه بر خانواده و نوجوان کار خواهد کرد.

کمال حیدری، امروز، یکشنبه، ۱۲ اسفند در نشست خبری نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان، اظهار کرد: هدف از برگزاری نمایشگاه قرآن انس بیشتر جامعه با قرآن است، امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده این نمایشگاه از ۱۹ تا ۲۵ اسفند و در محل سابق نمایشگاه‌های اصفهان در پل شهرستان برگزار شود و  برنامه‌ها از ساعت ۱۵ تا ۲۲ ادامه خواهد داشت. البته نمایشگاه قرآن از ساعت ۲٠ تا ۲۳ برنامه‌های استیجی خواهد داشت. 

وی با بیان اینکه ۲٠٠ مجموعه برای استقرار در نمایشگاه اعلام آمادگی کردند، افزود: از قرآن باید  درس گرفت زیرا از دستورات آن بهره کافی را نبردیم، امیدواریم با برگزاری رویدادهای جهانی برای قرآن و دین، نور قرآن تجلی بیشتری پیدا کند.

معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهانبا یادآوری اینکه در خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: در نمایشگاه کمیته‌های مختلفی از جمله اجرایی و پشتیبانی، اطلاع‌رسانی مشغول به فعالیت هستند تا نقاط ضعف سال‌های قبل را پوشش دهند و از سویی تمرکز مخاطب بر نوجوانان و جوانان شده تا به غنای هدف بیفزایند.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اصلی نمایشگاه تجلیل از فعالان قرآنی خواهد بود، گفت: برنامه‌های  مناجات‌خوانی و رونمایی از آثار هنری هنرمندان و نرم‌افزارهای جدید قرآنی از جمله برنامه‌های جنبی این نمایشگاه است.

حیدری درخصوص ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان، اعلام کرد: در تلاش هستیم با فراخوان‌های مناسبتی حامی و پشتیبان برنامه‌ها باشیم. برای ماه مبارک رمضان موضوع جزءخوانی در چهارباغ و مسجدسید را مدنظر داریم و ویژه سال تحویل در گلستان شهدا برنامه‌های ویژه‌ای خواهیم داشت.

قرآن شاه کلید مشکلات است

سیدمهدی سیدین‌نیا مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، نیز در این جلسه اظهار کرد: ما باید قرآن را دستور کار خود قرار دهیم تا بسیاری از مشکلات حل شود، قصد داریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده نمایشگاه قرآن را به بهترین شکل برگزار کنیم.

وی درباره فلسفه معماری مساجد افزود: هنرمندان با درک عمقی به آیات قرآن خالق اثر هنری بی‌نظیری هستند و این نشان می‌دهد توجه به قرآن ثمره‌های بسیار زیادی خواهد داشت و شاه‌کلید مشکلات است. باتوجه به اینکه یکی از بزرگ‌ترین غرفه‌های نمایشگاه ویژه آموزش و پرورش است، برنامه‌ریزی‌هایی برای اردو و حضور دانش‌آموزی در نظر گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، با بیان اینکه ۱۷ بخش اجرایی برای برگزاری این نمایشگاه همکاری کردند، گفت: سازمان فرهنگی شهرداری، اداره کل اوقاف، حوزه هنری، دفتر تبلیغات اسلامی، مؤسسه نور نهج‌البلاغه، جامعه‌المصطفی، آستان قدس رضوی، اتحادیه مؤسسات قرآنی، حوزه علمیه، بنیاد مهدویت، نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان، انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان، فرهنگ و ارشاد دستگاه‌هایی مشارکت کننده‌ای هستند که در برنامه‌ریزی امور نمایشگاه همکاری کردند.

با استفاده از تمام ابزارها مفاهیم قرآنی را به کودکان و نوجوانان منتقل می‌کنیم

 میثم بکتاشیان، معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان اظهار کرد: از ۲٠٠ غرفه متقاضی شرکت در نمایشگاه، ۱۲٠ مجموعه شرکت می‌کنند و ۲٠ غرفه به‌صورت ویژه بر خانواده و نوجوان کار خواهد کرد. ویژه برنامه‌ای نیز برای حافظان و قاریان روشندلان، همایش مدیران مراکز فرهنگی-قرآنی، پویش می‌خوانمت از دیگر برنامه‌های قابل اجرا است.

وی با بیان اینکه امیدواریم با حضور تشکل‌های قرآنی از این از نمایشگاه استقبال خوبی شود، افزود: در این نمایشگاه کودک و نوجوان در راس هستند و تلاش کردیم همه اقشار جامعه و شهروندان با این نمایشگاه ارتباط برقرار کنند. هدف از تشکیل دفتر قرآن و نهج‌البلاغه در شهرداری، نشان دادن توجه ویژه شهرداری به این حوزه است و بهره‌مندی شهروندان و اعضا از قرآن است. قصد داریم با استفاده از تمام ابزارها مفاهیم را به دور از شعار به کودکان و نوجوانان منتقل کنیم و براین اساس از بازی‌های فکری و رومیزی نیز بهره می‌بریم.

معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، در پایان تصریح کرد: اگر موسساتی هستند که با ایده‌های ویژه فعالیت دارند اما فضای شهری و منابع ندارند، این دفتر با آن‌ها همکاری می‌کند تا ایده‌های آن‌ها اجرایی شود.

محمد گیوی، معاون امور نمایشگاهی، برنامه‌ریزی و بازاریابی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان، اظهار کرد: بخش اجرایی نمایشگاه قرآن برعهده شرکت نمایشگاه است و هنوز فضا در حال آماده‌سازی فضا است، در این دوره ۹۴ غرفه در ۲ هزار و ۲۵۰ مترمربع پیش‌بینی شده و باتوجه به محدودیت متراژ، موضوع فروش ملزومات عفاف و حجاب را نخواهیم داشت و قصد داریم غنای محتوایی مدنظر قرار بگیرد.

سید هاشم موسوی، مدیر مرکز توسعه فعالیت‌های قرآن و نهج‌البلاغه شهرداری اصفهان نیز، اظهار کرد: امسال ویژه برنامه‌ای با عنوان چارسوق قرآنی برای پیوند میان مجموعه‌های فرهنگی و مدارس در نظر گرفته شده تا ار مدیران مدارس دعوت شود و مجموعه‌ها برنامه‌های خود را برای اجرا در مدارس ارائه دهند.

تعداد بازدید : ۱۶۹

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر