۱۶ بهمن ۱۴۰۲
با حضور معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و همزمان با دهه فجر؛

اولین نمایشگاه بین‌المللی آثار قرآنی ایران در تایلند برگزار می شود

اولین نمایشگاه بین‌المللی آثار قرآنی ایران در تایلند برگزار می شود
اولین نمایشگاه بین‌المللی آثار و محصولات فرهنگی هنری قرآنی جمهوری اسلامی ایران در کشور تایلند با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بانکوک و با حضور معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیات همراه برگزار می‌شود.

به گزارش ستاد خبری دبیرخانه دائمی نمایشگاه های قرآن جمهوری اسلامی ایران به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تسهیل حضور آثار هنری و صنایع دستی قرآنی در اقتصاد و هنر جهانی یکی از مأموریت‌های این نمایشگاه بین‌المللی است.

در این راستا 24 تابلوی هنری قرآنی از هنرمندان ایرانی به همراه بیش از 20 عنوان صنایع دستی با هویت قرآنی در این نمایشگاه به نمایش درخواهد آمد.

معرفی و عرضه‌ آثار مکتوب با محتوای معارف قرآن کریم و تعالیم اهل بیت(علیهم السلام) از جمله اقدامات دیگر در این نمایشگاه است و در این رویداد بیش از 130 اثر به زبان انگلیسی و برای دو گروه سنی بزرگسال و کودک و نوجوان ارائه می‌شود.

علاوه بر این، ماهنامه «شبنم» با رویکرد قرآنی، هنری و ادبی برای گروه سنی (6 -11) سال که با حمایت راهبردی و محتوایی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه می‌شود، به زبان انگلیسی ترجمه شده و در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

همچنین محصولات دیجیتال چندزبانه؛ اعم از سامانه و اپلیکشن قرآنی نیز ازجمله محصولات قابل عرضه در این نمایشگاه است.

گفتنی است این نمایشگاه با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تایلند و با حضور علیرضا معاف، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیات همراه از 5 تا 11 فوریه(16 تا 22 بهمن) در هتل المیراث بانکوک برگزار می‌شود.

تعداد بازدید : ۲۶۱

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر