۲۵ فروردین ۱۴۰۲
سلیمانی در نشست اجرایی‌سازی سند راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی:

تولیدات رسانه ای مهمترین اولویت کمیسیون تبلیغ و ترویج در سال 1402

تولیدات رسانه ای مهمترین اولویت کمیسیون تبلیغ و ترویج در سال 1402
مدیر کل دبیرخانه کمیسیون فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآن کریم گفت: تولیدات رسانه‌ای مهمترین اولویت این کمیسیون در سال جدید است. توسعه کمی و کیفی محصولات حوزه رسانه و محصولاتی که با رسانه مرتبط است مانند فیلم، انیمیشن،عکس و پوستر در اولویت هستند.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن، نشست اجرایی‌سازی سند راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی با حضور حسین سلیمانی مدیر کل دبیرخانه کمیسیون فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآن کریم در غرفه شورای توسعه فرهنگ قرآنی امروز جمعه 25 فروردین ماه برگزار شد. سلیمانی گفت: پس از تصویب منشور و اسناد راهبردی توسعه فرهنگی قرآنی به کمیسیون‌ها داده شده و به سمت اجرایی‌سازی سندها رفتیم. پروژه‌های اجرایی‌سازی آنها نوشته شد و سند توسعه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی نیز تدوین و ابلاغ شد.

مدیر کل دبیرخانه کمیسیون فعالیت‌های تبلیغی ترویجی افزود: از سال 96 که سند تصویب شد، اجرایی‌سازی آن مورد توجه قرار گرفت. اولویت‌هایی   برای سال 1402 تدوین کردیم تا به کارهای اجرایی‌سازی برسیم. به دستگاه‌ها نامه نگاری کردیم ود ر جلسه آتی کمیسیون به تصویب خواهیم رساند.

تولیدات رسانه ای مهمترین اولویت کمیسیون تبلیغ و ترویج در سال1402

وی افزود: در کارگروه برنامه و اعتبارات کمیسیون پنج دستگاه شامل سازمان تبلیغات، صداوسیما، اتحادیه موسسات و تشکل های قرآنی، نهادهای قرآنی وابسته به دفتر مقام معظم رهبری، سازمان اوقاف و امور خیریه اعضای اصلی هستند که تدوین برنامه و اولویت‌ها با این نهادهاست.

سلیمانی به اولویت‌های سال 1402 پرداخت و گفت: تولیدات رسانه‌ای مهمترین اولویت این کمیسیون در سال جدید است. توسعه کمی و کیفی محصولات حوزه رسانه و محصولاتی که با رسانه مرتبط است مانند فیلم، انیمیشن،عکس و پوستر در اولویت هستند. ارتقای سطح نیروی انسانی حوزه تبلیغ و ترویج است که با همکاری سازمان تبلیغات و دفتر تبلیغ و ترویج برخی دوره های سواد رسانه ای در دستور کار قرار دارند.

برگزاری نمایشگاه قرآن یک فعالیت تبلیغی و ترویجی است

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اسناد راهبردی، فعالیت حوزه تخصصی خودشان را تحت پوشش قرار می‌دهند؟ آیا نمایشگاه قرآن را می‌توان ذیل سند تبلیغ و ترویج جایابی کرد؟ و با ساختار ارائه شده نمایشگاهی منطبق هست؟، گفت: نمایشگاه قرآن به عنوان نمایشگاهی که حضور تمام آحاد را دارد یک فعالیت تبلیغی و ترویجی محسوب می شود. حضور مردم و دستگاه ها و بخش های تخصصی صرف حضور را میتوان در تحقق سند و اهداف منشور دانست. اما به صورت تخصصی نمایشگاه ذیل اسناد برخی بخشها این را نشان نمی دهد. بخش دهه هشتادی در ارتباط گیری با نسل نوجوان و تحقق اهداف در سند می‌تواند آن را به معرض ظهور برساند.

سلیمانی با اعلام اینکه حرکت رو به جلوی نمایشگاه پوشش نود درصدی اسناد راهبردی را محقق کرده است، افزود: بخش تولیدات رسانه ای را کمتر دیدم. پوشش رسانه ای خوب بود ولی تولیدات رسانه ای ذیل اینکه بگوییم ما برای تمام شبهاتی که امروز وجود دارد پاسخ داریم را در نمایشگاه قرآن کم دیدیم. ایده آلی برای نمایشگاه قرآن متصوریم که با آن فاصله زیاد داریم اما تا همین بخش نیز اتفاقات خوبی را رقم زده است.

یادآور می‌شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم امروز جمعه 25 فروردین‌ با شعار «می‌خوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران به کار خود پایان خواهد داد. زمان بازدید از این نمایشگاه در روز پایانی ساعت ۱۴ تا ٢۴ خواهد بود.

پایان پیام/

تعداد بازدید : ۳۸۵

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر