امیری اسفندقه در هشتمین شب شعر حافظ:

تاثیر شاعران از قرآن فقط در حوزه معنا نیست، بلکه در لفظ هم هست

تاثیر شاعران از قرآن فقط در حوزه معنا نیست، بلکه در لفظ هم هست
شب شعر حافظ در غرفه صحیفه سجادیه و با حضور مرتضی امیری اسفندقه برگزار شد و او گفت: تاثیر شاعران از قرآن فقط در حوزه معنا نیست، بلکه در لفظ هم هست.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن، هشتمین شب شعر حافظ در غرفه صحیفه سجادیه و با حضور مرتضی امیری اسفندقه برگزار شد. این شاعر معاصر کشورمان در ابتدا گفت: تاثیر شاعران از قرآن در حوزه معنا فقط نیست، بلکه در لفظ هم آنها متاثر از قرآن بودند. به قول حافظ که می‌گوید هرچه کردم همه از دولت قرآن کردم. این نشان‌دهنده اهمیت تاثیر پذیری شعر حافط از قرآن است.

وی افزود: حتی شاعرانی که شاید ظاهراً هم معتقد به قرآن نبودند هم از این کتاب اثر پذیرفتند، این نشان‌دهنده مغناطیس و حشمت قرآن است، مثلاً شاملو چنین است، اما زیباترین شعرهای او منظومه‌ای است که متاثر از قرآن است.

رسانه جدید

امیری اسفندقه اشاره کرد: نمیشود روح معنوی قرآن را در شاعری نادیده گرفت. دیوان حافظ به نظرم ترجمه تغزلی از قرآن کریم است. به نظر میرسید این تحقیق و کاوش در مورد تاثیر قرآن بر شاعران یک جاهایی متوقف ماندت و اساسا این اثرگذاری هنوز کشف نشده است. دوشاعر معاصر ما خود مترجم قرآن بودند، طاهره صفار زاده و سید علی موسوی گرمارودی شاعرانِ مترجم قرآن هستند.

یادآور می‌شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم فردا جمعه 25 فروردین‌ با شعار «می‌خوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران به کار خود پایان خواهد داد. زمان بازدید از این نمایشگاه در روز پایانی ساعت ۱۴ تا ٢۴ خواهد بود.

پایان پیام/

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت