۲۳ فروردین ۱۴۰۲

مسابقه قرآنی بزرگ بصائر در نمایشگاه قرآن کریم

مسابقه قرآنی بزرگ بصائر در نمایشگاه قرآن کریم
موسسه آموزشی بصائر همزمان با برپایی سی‌امین نمایشگاه قرآن کریم مسابقه بزرگ بصائر راه راه‌اندازی کرده است، روند مسابقه به این صورت است که علاقمندان با حضور در پیام رسان بله با شنیدن تعدادی فایل صوتی و پاسخ به سوالات مرتبط، در صورتی که پاسخ‌های مورد قبول داشته باشند در قرعه‌کشی اهدا جایزه شرکت داده می‌شوند.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن، علاقمندان می‌توانند برای حضور در این مسابقه به لینک http://ble.ir/basaaerbot در پیام رسانه بله مراجعه کنند. به نفر برتر یک جایزه 10میلیون تومانی، و همچنین به سایر برگزیدگان 5جایزه 1میلیون تومانی، 5بسته جلدی کتاب سواد رسانه‌ای و شرکت رایگان در یکی از دوره‎های آموزشی موسسه برای 15 نفر در نظر گرفته شده است.

مؤسسه آموزشی بصائر، بر پایه اصول بنیادین تشیع در سال 1394 بنا نهاده شد. بصائر مأموریت خود را «گسترش و پایدارسازی فرهنگ دینی از طریق ارتقای سطح اعتقادی و معرفتی متولیان امر تعلیم و تربیت دینی و پشتیبانی آنان» می‌داند. از این رو برای معلمان دینی، قرآن و پرورشی، مربیان و اساتید قرآنی، طلاب و مدرسین کلاس‌های مذهبی دوره‌های آموزشی برگزار می‌کند.

این مؤسسه طی 5 سال، دوره‌های متعدد و متنوعی را برگزار کرده است. طرح بصائر طی این 44 دوره، بیش از 1300 نفر را تحت پوشش آموزش خود قرار داده و بیش از 100.000 نفر-ساعت آموزش در قالب دوره‌های مرزبانی اعتقادی، علم زندگی و سواد رسانه‌ای ارائه کرده است.

مرزبانی اعتقادی

مجموعه آموزشی مرزبانی اعتقادی، با هدف شناخت جریان‌های بزرگ دین‌ورزی در هزاره سوم، به ویژه در جامعه اسلامی ما، طرّاحی و تولید شده است. پرداختن به بخشی از «گره‌های سخت و فراگیر فکری» و همچنین «شبهات پر بسامد اعتقادی» در «دوران ما» بخشی از این پروژه خواهد بود. ذیل این دسته، 7 دوره آموزشی تعریف شده است که طول هر دوره 12 جلسه آموزشی (24 ساعت) است.

علم زندگی

زندگی کردن بدون انتخاب یک سبک زندگی، محال و غیر ممکن است و ما هم سرمایه‌ای بیش از زندگی نداریم. سرمایه‌ای بس مهم و گران‌بها. متاسفانه این مفاهیم بزرگ، شاید به علت استفاده‌های ژورنالیستی یا عوامانه از آن، عادی شده و اهمیت آن در اذهان، کم رنگ گردیده است. اهمیت و بزرگی این مفاهیم از آن جا ناشی می‌شود که آن‌ها همدوش موضوعاتی چون «هویت» یا «شخصیت آدمی» قرار می‌گیرد. و ریشه همه آن‌ها را نگرش آدمی به هستی بیان می‌کند. این کلمات با تک تک رفتارها، تصمیم‌ها، احساسات، عقاید و آرمان‌های ما ارتباط تنگاتنگ دارد.

پس ابتدا باید نگرش صحیح به هستی تبیین شود و سپس بر اساس آن، رفتارها و سبک زندگی تنظیم شود. در دسته‌ی علم زندگی سه دوره‌ی آموزشی ارائه شده است.

سواد رسانه‌ای

در دورانی زندگی می‌کنیم که شاید بتوان گفت دوران قدرت‌نمایی رسانه، اَبَرمهندس تازه به دوران رسیده هویّت آدمی است؛ معنای سواد دچار تحول بنیادین گردیده است و لزوم فراگیری سواد رسانه‌ای بیش از پیش احساس می‌شود.

در ابتدای دوره سواد رسانه‌ای به شناخت تحلیلی رسانه (رسانه‌شناسی) فارغ از نوع و ابزارهای آن و تاثیرات گسترده آن در هویت‌بخشی انسان‌های عصر جدید، پرداخته شده است. علاوه بر این، با تحلیل عمیق «چرایی نیاز به سواد رسانه‌ای»، زمینه مناسب برای رسیدن به «چیستی سواد رسانه‌ای» و تعریف مناسب و دقیق آن آماده می‌شود.

پس از آشنایی با قدرت و کارکردهای گسترده رسانه و هم چنین شناخت دانش عصر جدید، به سؤالات کلیدی رایج در آموزش سواد رسانه‌ای پرداخته خواهد شد. مهم ترین سوالات در این بحث، یعنی «چه کسی این پیام را فرستاده است؟» به موضوع و اهمیت فرستنده‌شناسی در تحلیل هوشمندانه پیام پرداخته خواهد شد. هم چنین در سؤالی دیگر که غایت و هدف نهایی تحلیل است، به ابعاد مرتبط با این سؤال که «چرا این پیام فرستاده شده است؟» توجه شده است.

یادآور می‌شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ٢۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه به غیر از شبهای قدر از ساعت ۱۷ تا ٢۴ خواهد بود.

پایان پیام/


تعداد بازدید : ۳۳۷

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر