۲۲ فروردین ۱۴۰۲
مدیر عامل کانون پرورش فکری در گفت و گو با ستاد خبری نمایشگاه قرآن:

فعالیت‌های کانون بر سبک زندگی آینده کودکان اثر می‌گذارد/ آموزش قرآن و دین به کمک ابزار هنر در نمایشگاه قرآن

آموزش قرآن و دین به کمک ابزار هنر در نمایشگاه قرآن
مدیر عامل کانون پرورش فکری در نمایشگاه قرآن گفت: ما در حوزه آموزش قرآن و دین مستقیم کار نمی‌کنیم بلکه بصورت غیر مستقیم و با استفاده از ابزار هنر این کار را انجام می‌دهیم. چرا که چرا که مخاطبین ما کودکان هستند. همین ما را با غرفه‌های دیگر متمایز می‌کند.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امسال هم در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم عهده‌دار ارائه بخشی‌ از خدمات حوزه کودک شده است. این بخش که امسال با نام «باغ آیات» میزبان لحظه‌های خاطره‌انگیز کودکان در نمایشگاه شده، هر سال با همکاری کانون پرورش‌ فکری کودکان و نوجوانان تلاش می‌کند اوقات خوشی را در شب‌های ماه مبارک رمضان برای کودکان رقم بزند. حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در بازدید از غرفه‌های کانون در باغ آیات نمایشگاه قرآن توضیحاتی را راجع به فعالیت‌ها قرآنی کانون عنوان کرد.

فعالیت‌های کانون در نمایشگاه قرآن

علامتی در ابتدا فعالیت‌های کانون پرورش فکری در نمایشگاه را توضیح داد و گفت: بخش ما در نمایشگاه به دو قسمت تقسیم می‌شود. یک قسمت، قسمت اجرای برنامه‌های فرهنگی است و قسمت دیگر به عرضه محصولات فرهنگی اختصاص دارد. در غرفه عرضه محصولات، کتاب، سرگرمی و اسباب‌بازی‌هایی متناسب با موضوعات قرآنی و با قیمت مناسب به فروش می‌رسد. در غرفه اجرای برنامه، اجراهای نمایشی و قصه‌گویی داریم که در دو سبک قصه‌گویی کلاسیک و تعاملی اتفاق می‌افتد. هر شب در دو نوبت قبل افطار و بعد افطار ۵ اجرای قصه گویی و نمایش تدارک دیده شده است.

کانون پرورش فکری مشتاق حضور در نمایشگاه قرآن بود

در ادامه علامتی علت حضور کانون پرورش فکری در نمایشگاه قرآن را عنوان کرد: خودمان مشتاق بودیم در نمایشگاه قرآن حضور داشته باشیم و در جایی که فعالیت‌های قرآنی انجام می‌شود فعالیت داشته باشیم. یکی از اثرگذارترین کارهای کانون، در حوزه قرآنی و دینی است چرا که کانون پرورش‌فکری با ذهن و فکر بچه‌ها سروکار دارد. در عین حال ما به دنبال کاشتن بذر ایمان در دل بچه‌ها هستیم که راه آن آموزش قرآن و دین است.

آموزش قرآن و دین به کمک ابزار هنر

او تأکید کرد: ما در حوزه آموزش قرآن و دین مستقیم کار نمی‌کنیم بلکه بصورت غیر مستقیم و با استفاده از ابزار هنر این کار را انجام می‌دهیم. چرا که چرا که مخاطبین ما کودکان هستند. همین ما را با غرفه‌های دیگر متمایز می‌کند.

به دنبال ایجاد مراکز رشد قرآنی هستیم

علامتی با اشاره به فعالیت‌های قرآنی کانون خارج از نمایشگاه گفت: کانون ۱۰۰۰ مرکز فرهنگی-هنری در سطح کشور دارد که در آن‌ها فعالیت‌های قرآنی انجام می‌شود. اما ما در کانون به دنبال ایجاد مرکز رشد قرآنی هستیم تا بتوانیم به کودکان که شکوفه‌های قرآنی هستند خدمت کنیم.

او اذعان کرد: نه تنها استقبال و مشارکت در نمایشگاه خوب است بلکه این‌جا خلاقیت و نوآوری هم مشاهده می‌شود.

فعالیت‌های کانون بر سبک زندگی آینده کودکان اثر می‌گذارد

مدیرعامل کانون پرورش فکری در پایان گفت: اثرات فعالیت‌های ما در حوزه کودک در تغییر سبک زندگی آینده آن‌ها خود را نشان داده و آن‌ها را در مسیر درست قرار می‌دهد.

یادآور می‌شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ٢۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه به غیر از شبهای قدر از ساعت ۱۷ تا ٢۴ خواهد بود.

پایان پیام/


تعداد بازدید : ۱۹۱

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر