برنامه‌های 4 نهاد بنیاد تعلیم و تربیت برهان در نمایشگاه قرآن

برنامه‌های 4 نهاد بنیاد تعلیم و تربیت برهان در نمایشگاه قرآن
مسئول غرفه بنیاد تعلیم و تربیت برهان گفت: مؤسسه ما یک تشکل عالم‌المنفعة است که از سال ۹۳ شروع به فعالیت کرده است و هدفش بررسی مسائل کلان تعلیم و تربیت کشور بوده تا به سمت بهبود آن حرکت کند. به تعبیری مؤسسه ما نهادی میانی بین حاکمیت و مردم است و فعالیت‌های خود را ناظر به این دو طیف انجام می‌دهد.

علیرضا هاشمی‌فر، مسئول غرفه بنیاد تعلیم و تربیت برهان، در گفت‌وگو با ستاد خبری سی‌امین دوره از نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: مؤسسه ما یک تشکل عالم‌المنفعة است که از سال ۹۳ شروع به فعالیت کرده است و هدفش بررسی مسائل کلان تعلیم و تربیت کشور بوده تا به سمت بهبود آن حرکت کند. به تعبیری مؤسسه ما نهادی میانی بین حاکمیت و مردم است و فعالیت‌های خود را ناظر به این دو طیف انجام می‌دهد.

وی افزود: پنج نهاد زیر مجموعه ما فعال هستند که اولین آن اندیشکده است که ناظر به وزارت آموزش و پرورش است. دومین آن نهاد خانه نوآوری تعلیم و تربیت است که بستری است برای افراد دغدغه‌مند اعم از استاد، دانشجو، معلم و... تا بتوانند در حوزه تعلیم و تربیت در بخش عملی و تئوری دست به فعالیت بزنند.

هاشمی فر ادامه داد: سومین نهاد، رویدادهای چهار سود است که در آن افراد خلاق و نوآور در حوزه بومی شناسایی می‌شوند و در همایش دعوت خواهند شد تا بدین شکل ضمن معرفی و عرضه ایده‌های خود بستری برای انتقال و دریافت نوآوری ها را تجربه کنند.

وی ادامه داد: چهارمین نهاد ایده تعلیم و تربیت رویش است. این نهاد الگو مدرسه داری بومی است که تا الآن ما با ۹ مدرسه دولتی ارتباط گرفتیم تا این الگو را پیاده سازی کنند. جلسات ما با مدیران و معلمان است تا آن ها بتوانند از این طریق آن الگو را اجرا کنند. آخرین نهاد هم جایزه معلم است تا با شناسایی معلمان برتر کشور از آنان تقدیر و تشکر شود.

یادآور می‌شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ٢۶ فروردین‌ با شعار «می‌خوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا است و زمان بازدید از این نمایشگاه به غیر از لیالی قدر از ساعت ۱۷ تا ٢۴ خواهد بود.

پایان پیام/

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت