۲۰ فروردین ۱۴۰۲
عضو هیات رئیسه مجلس در گفت‌وگو با ستاد خبری نمایشگاه قرآن:

برگزاری نمایشگاه قرآن موجب همدلی فعالان قرآنی می شود

برگزاری نمایشگاه قرآن موجب همدلی فعالان قرآنی می شود
عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه قرآن موجب همدلی فعالان عرصه قرآن می شود، افزود: اینگونه نمایشگاه‌ها می‌تواند نسل جوان عاشق قرآن را جهت‌گیری‌های حرکت در حوزه فعالیت های قرآنی تبیین کند.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری نمایشگاه قرآن با اشاره به برپایی نمایشگاه قرآن اظهار کرد: نمایشگاه قرآن علاوه بر اینکه دل افراد عاشق قرآن را‌به سمت خود جدب می‌کند، یک بستری برای فرهنگ سازی در این حوزه است و همچنین از طرفی افراد مشتاق را با تازه های نشر و هم تالیفات آشنا می‌کند.

وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه قرآن موجب همدلی فعالان عرصه قرآن می شود، افزود: اینگونه نمایشگاه‌ها می‌تواند نسل جوان عاشق قرآن را جهت‌گیری‌های حرکت در حوزه فعالیت های قرآنی تبیین کند.

نماینده مردم محلات در مجلس خاطرنشان کرد: در شرایطی که کشورهای غربی به قرآن توهین می‌کنند و منطق سست خود را که به جای گفت‌وگو و استدلال صرفا از طریق هتاکی می‌خواهند اهداف خود را پیش ببرند، برپایی نمایشگاه قرآن می‌تواند نقش برجسته‌تری را ایفا کند.

سلیمی در پاسخ به این سوال که چه پیشنهادی برای افزایش سطح کیفی نمایشگاه قرآن و انس بیشتر مردم با قرآن دارید؟ گفت: باید از همه ظرفیت‌های این حوزه استفاده شود اما الان فقط بخشی از ظرفیت‌های فعالیت‌های قرآنی در نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود.

وی به نمونه ‌ای از ظرفیت‌های حوزه قرآن اشاره کرد و گفت: برای اجرای زنده قرائت قرآن از قاریان برجسته استفاده شود و از سوی دیگر تشکیل محافل تفسیر و قرائت و تبیین برای گروه های سنی مختلف با استفاده از فعالان قرآنی می‌تواند در افزایش سطح کیفی نمایشگاه قرآن موثر باشد.

نماینده مردم محلات در مجلس در پایان گفت:اگر نمایشگاه قرآن در برخی از مراکز استان‌هایی که ظرفیت برگزاری دارند، برپا شود طبیعتا هم باعث می‌شود مردم سایر استان‌ها نیز از وجود چنین برکاتی متنعم شوند و هم منجر به افزایش میزان مخاطبان و گسترش تبلیغات قرآنی می‌شود.

یادآور می‌شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ٢۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ٢۴ خواهد بود.

پایان پیام/

تعداد بازدید : ۱۸۳

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر