۲۰ فروردین ۱۴۰۲
مترجم نهج البلاغه به زبان روسی:

ترجمه نهج البلاغه به زبان روسی یکی از آثار پرفروش اسلامی در بازار کتاب روسیه است

ترجمه نهج البلاغه به زبان روسی یکی از آثار پرفروش اسلامی در بازار کتاب روسیه است
تاراس مترجم نهج البلاغه به زبان روسی گفت: در سفری که به امارات داشتم نهج البلاغه را گرفتم و به روسی ترجمه کردم. سال ۲٠۱۹ اولین تفسیر نهج البلاغه به زبان روسی کامل شد. نهج البلاغه به روسی ۵۹ بار چاپ شده و یکی از آثار پرفروش اسلامی-شیعی در بازار کتاب روسیه است. در ترجمه سعی کردم از قواعد زبان عربی پیروی کردم. همچنین ترجمه و تفسیر قرآن به روسی را هم درحال به اتمام رساندن هستم، که در تفسیر از روش علامه طباطبایی بهره بردم.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن، در هشتمین روز از نمایشگاه قرآن کریم، نشست «نهج البلاغه کتاب زندگی»، با حضور عبدالکریم تاراس مستبصر روسی و مترجم نهج البلاغه به زبان روسی و احمد نفیس نویسنده و مستبصر مصری برگزار شد. عبدالکریم تاراس در ابتدا گفت: دین اسلام دینی کامل است و قرآن کامل‌ترین کتاب آسمانی است. این کتاب بی‌شک محتاج تفسیر و توضیح است حال چه کتابی می‌تواند بهترین توضیح برای قرآن باشد؟

وی افزود: به نظرم جز خود قرآن که تفسیر خودش است و در بسیاری از مواقع توضیح دهنده آیات بوده، نهج البلاغه می تواند بهترین کتاب باشد برای تفسیر قرآن. تفسیری در موضوعات عقیدتی، فلسفی، اخلاقی و...پ

تاراس اشاره کرد: در سفری که به امارات داشتم نهج البلاغه را گرفتم و به روسی ترجمه کردم. سال ۲٠۱۹ اولین تفسیر نهج البلاغه به زبان روسی کامل شد. نهج البلاغه به روسی ۵۹ بار چاپ شده و یکی از آثار پرفروش اسلامی-شیعی در بازار کتاب روسیه است. در ترجمه سعی کردم از قواعد زبان عربی پیروی کردم. همچنین ترجمه و تفسیر قرآن به روسی را هم درحال به اتمام رساندن هستم، که در تفسیر از روش علامه طباطبایی بهره بردم.

در ادامه این نشست احمد نفیس گفت: من ده سال روی موضوع نهج البلاغه و امام علی کار کردم و چند کتاب تالیف داشتم که یکی از آنها کتاب«امام علی مفسر قرآن» است که منتشر شد. نهج البلاغه مهمترین کتاب در مورد جایگاه انسان در قرآن است. انسان چه مومن باشد چه کافر باشد، همه ویژگی های انسانی را به همراه دارد و نهج البلاغه به بهترین شکل به مقوله انسان پرداخته است.

یادآور می شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ۲۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلای امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ خواهد بود.

پایان پیام/

 

تعداد بازدید : ۳۸۳

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر