روزه اولی‌ها در نمایشگاه قرآن قطعه فرش حرم حضرت عباس (ع) و تربت کربلا هدیه گرفتند

روزه اولی‌ها در نمایشگاه قرآن قطعه فرش حرم حضرت عباس (ع) و تربت کربلا هدیه گرفتند
مراسم جشن تکلیف «روزه‌ اولی‌ها» در هشتمین شب نمایشگاه قرآن میزبان ۷۰ تا از دانش‌آموزان مدرسه دخترانه «اندیشه سبز» شد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن، بخش دهه هشتادی‌های سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در هشتمین شب خود میزبان روزه‌اولی‌ها شد. این بخش که از اولین روز نمایشگاه توجه نوجوانان حاضر در نمایشگاه قرآن را به خود جلب کرده، هر شب برنامه‌ای ویژه برای نوجوانان دهه هشتادی تدارک می‌بیند.

مراسم جشن تکلیف «روزه‌ اولی‌ها» در هشتمین شب نمایشگاه قرآن میزبان ۷۰ تا از دانش‌آموزان مدرسه دخترانه «اندیشه سبز» بود. دختران کلاس سومی که همگی با لباس فرم مدرسه خود در بخش دهه هشتادی‌ها حاضر شده بودند، پس از صرف افطار، به نمازخانه رفته و اولین نماز نمایشگاه قرآنی خود به جا آوردند.

رسانه جدید

پس از نماز مقابل استیج بخش دهه هشتادی‌ها برگشتند تا حجت‌الاسلام امیر سلطانی با شیرین زبانی و خوش صحبتی مخصوص کودکان، مفاهیم دینی نظیر شکرگذاری و تشخیص نعمت‌های خدا را به آن‌ها آموزش دهد. سلطانی همان‌طور که مفهوم جشن تکلیف را با زبانی کودکانه به آن‌ها آموزش می‌داد، با شیرین زبانی و مزاح‌های کودکانه مانع از خستگی دانش‌آموزان در مراسم می‌شد.

در پایان، بخش دهه هشتادی‌ها با اهدای بسته هدیه شامل تکه فرشی از حرم حضرت عباس (ع)، شیشه‌ای کوچک از خاک کربلا و روسری کودکانه به دختران روزه اولی ذوق و حیرت آن‌ها را برانگیخت.

یادآور می شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ۲۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلای امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ خواهد بود.

پایان پیام/درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت