۱۹ فروردین ۱۴۰۲

رونمایی از تابلو نقاشی «أَحْسَنَ‏ الْحَسَن» در نمایشگاه قرآن کریم

رونمایی از تابلو نقاشی «أَحْسَنَ‏ الْحَسَن» در نمایشگاه قرآن کریم
تابلو نقاشی «أَحْسَنَ‏ الْحَسَن» اثر نقاش مهدی فرخی با موضوع امام حسن مجتبی(ع) با حضور عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی در بخش هنرهای دینی نمایشگاه قرآن کریم رونمایی شد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن، تابلو نقاشی «أَحْسَنَ‏ الْحَسَن» اثر نقاش مهدی فرخی با موضوع امام حسن مجتبی(ع) با حضور عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی در بخش هنرهای دینی نمایشگاه قرآن کریم رونمایی شد. این تابلو برگرفته از سخن امام حسن(علیه السلام) که می‌فرمایند «إِنْ‏ أَحْسَنَ‏ الْحَسَنِ‏ الْخُلُقُ‏ الْحَسَنُ‏ / نیکوترین نیکو ، خُلق نیکو است» کشیده شده است.

برهمین اساس اسم نقاشی نیز «أَحْسَنَ‏ الْحَسَن» گذاشته شده است. این تابلو توسط مهدی فرخی هنرمند کشورمان طراحی شده است.

از عناصر این نقاشی می‌توان به حضور امام حسن(ع) در آغوش پیامبر(ص) و قرار دادن آن توسط حضرت محمد(ص) در آغوش حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) اشاره کرد.
زمینه این نقاشی آبی بوده که فضای آن را مرغان بهشتی احاطه کرده‌اند.

یادآور می شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ۲۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلای امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ خواهد بود.

پایان پیام/


تعداد بازدید : ۳۰۹

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر