رونمایی از تابلو نقاشی «أَحْسَنَ‏ الْحَسَن» در نمایشگاه قرآن کریم

رونمایی از تابلو نقاشی «أَحْسَنَ‏ الْحَسَن» در نمایشگاه قرآن کریم
تابلو نقاشی «أَحْسَنَ‏ الْحَسَن» اثر نقاش مهدی فرخی با موضوع امام حسن مجتبی(ع) با حضور عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی در بخش هنرهای دینی نمایشگاه قرآن کریم رونمایی شد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن، تابلو نقاشی «أَحْسَنَ‏ الْحَسَن» اثر نقاش مهدی فرخی با موضوع امام حسن مجتبی(ع) با حضور عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی در بخش هنرهای دینی نمایشگاه قرآن کریم رونمایی شد. این تابلو برگرفته از سخن امام حسن(علیه السلام) که می‌فرمایند «إِنْ‏ أَحْسَنَ‏ الْحَسَنِ‏ الْخُلُقُ‏ الْحَسَنُ‏ / نیکوترین نیکو ، خُلق نیکو است» کشیده شده است.

برهمین اساس اسم نقاشی نیز «أَحْسَنَ‏ الْحَسَن» گذاشته شده است. این تابلو توسط مهدی فرخی هنرمند کشورمان طراحی شده است.

از عناصر این نقاشی می‌توان به حضور امام حسن(ع) در آغوش پیامبر(ص) و قرار دادن آن توسط حضرت محمد(ص) در آغوش حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) اشاره کرد.
زمینه این نقاشی آبی بوده که فضای آن را مرغان بهشتی احاطه کرده‌اند.

یادآور می شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ۲۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلای امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ خواهد بود.

پایان پیام/


درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت