۱۹ فروردین ۱۴۰۲

با سامانه «مسجد پایگاه قرآن» به نزدیک‌ترین جلسات قرآنی مساجد بروید

با سامانه «مسجد پایگاه قرآن» به نزدیک‌ترین جلسات قرآنی مساجد بروید
مدیر دارالقرآن بسیج کشور از رونمایی سامانه «مسجد پایگاه قرآن» در نمایشگاه قرآن کریم خبر داد و گفت: براساس این سامانه که همچون ‌تاکسی‌های اینترنی است ابتدا اساتید قرآن ثبت نام و سپس قرآن آموزان از طریق این سامانه به نزدیک‌ترین محل جلسات قرآن در مساجد معرفی می‌شوند که پس از گذرندان دوره‌های آموزشی برای برگزیدگان مدارک قرآنی صادر می‌شود.

حجت‌الاسلام حمیدرضا لیمویی مدیر دارالقرآن بسیج کشور در گفت‌وگو با ستاد خبری نمایشگاه قرآن کریم، در مورد فعالیت‌های غرفه مسجد پایگاه قرآن اظهار کرد: در این غرفه ما در گام اول فعالیت‌های قرآنی از صدر اسلام را به نمایش گذاشته‌ایم، در واقع یک فضای مسجد را درست کرده‌ایم که هرکسی وارد آن می‌شود ابتدا روایتی از فعالیت‌های قرآنی در‌ مسجد را از صدر اسلام تاکنون ببیند، همانند کلام خدا در مسجد، کلاس قرآن‌های پیامبر اکرم(ص) در مسجد و انقلاب قرآنی ایران از دل مساجد.

وی ادامه داد: در همین بخش مسجد کرامت که قبل از انقلاب محل جلسات رهبر معظم انقلاب بود و به خاطر جلسات قرآنی تعطیل شد به نمایش گذاشته شده است.

مدیر دارالقرآن بسیج کشور تاکید کرد: در گام دوم برنامه‌هایی را که برای برپایی جلسات قرآنی در مساجد نیاز است را به نمایش گذاشتیم، از جمله راه‌اندازی مهد کودک قرآنی، برگزاری محفل انس با قرآن کریم به صورت هفتگی، برنامه تصحیح قرائت نماز، برگزاری کلاس‌های آموزشی شامل روخوانی، حفظ، مفاهیم و تفسیر، برگزاری مسابقات قرآن کریم و تلاوت یک صفحه قرآن برای اقامه نمازها (تلاوت نور).

لیمویی تصریح کرد: پس از نمایش مکتوب این آگاهی‌ها جلسات تبیین حضوری را برای مخاطبین داریم، درواقع محافل قرآنی مسجدی را به نمایش می‌گذاریم و هرشب یک حافظ قرآن، قاری و استاد قرآنی در این محافل شرکت کرده و از نزدیک با مردم گفت‌وگو می‌کنند.

وی افزود: در بخش پایانی این غرفه اقداماتی را که برای برپایی جلسات قرآنی در مساجد ضرورت دارد برای مخاطبین به نمایش گذاشته‌ایم که از جمله می‌توان به الزامات بهر‌مندی از مربی تخصصی و دغدغه‌مند قرآنی، هماهنگی با امام جماعت، هیات امنا و خادم مسجد جهت تعیین روز و ساعت کلاس‌های آموزش قرآن، بهر‌مندی از آموزش‌های قرآنی مطابق شیوه‌های استاندارد، برگزاری اردوی قرآنی با حمایت پایگاه بسیج، تبلیغات در سطح محله، صدور مدرک معتبر برای قرآن آموزان و استفاده از ظرفیت خیرین برای اعطای جایزه به قرآن آموزان برتر اشاره کرد.

مدیر غرفه مسجد پایگاه قرآن در پایان تصریح کرد: در هفته اول نمایشگاه قرآن دو رونمایی را در این غرفه داشته‌ایم، ابتدا رونمابی از تابلو «مسجد پایگاه قرآن» بود، به هر ترتیب یکی از نیازهای کلاس‌های قرآنی در مسجد داشتن یک‌ تابلو برنامه‌ریزی آموزشی قرآنی است، اما دومین رونمایی ما مربوط به سامانه «مسجد پایگاه قرآن» است که براساس این سامانه که همچون ‌تاکسی‌های اینترنی می‌باشد ابتدا اساتید قرآن ثبت نام و سپس قرآن آموزان از طریق این سامانه به نزدیک‌ترین محل جلسات قرآن در مساجد معرفی می‌شوند که پس از گذرندان دوره‌های آموزشی برای برگزیدگان مدارک قرآنی صادر می‌شود. علاقمندان می‌توانند برای دریافت این سامانه عدد ۲ را به سامانه پیامکی ۶۶۰۰۰۵ ارسال کنند.

یادآور می شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ۲۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلای امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ خواهد بود.

پایان پیام/


تعداد بازدید : ۲۴۹

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر