۱۹ فروردین ۱۴۰۲

نشست صحیفه سرایان در بخش صحیفه سجادیه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد

نشست صحیفه سرایان در بخش صحیفه سجادیه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد
ویژه برنامه «شعر و شهود» با حضور صحیفه سرایان و شاعران آیینی همچنین سخنرانی استاد دکتر طالعی شب گذشته 18 فروردین در بخش صحیفه سجادیه سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن،  ویژه برنامه «شعر و شهود» با حضور صحیفه سرایان و شاعران آیینی همچنین سخنرانی استاد دکتر طالعی شب گذشته 18 فروردین در بخش صحیفه سجادیه سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد.  

حجت الاسلام مرتضی وافی، مدیر بخش صحیفه سجادیه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با اعلام این خبر گفت: در این محفل ادبی، که با حضور محمد علی مودب، دستیار ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور شعر، استاد ناصر فیض، حجت الاسلام محمد رضا زائری، دکتر سید بشیر حسینی و دیگر شاعران و صحیفه سرایان همزمان با میلاد امام حسن(ع) برگزار شد، شعرهایی در وصف امام حسن (ع)، امام سجاد(ع) و صحیفه سجادیه خوانده شد.


نشست صحیفه سرایان
نشست صحیفه سرایان
نشست صحیفه سرایان

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری برای معارف و اندیشه های بلند صحیفه سجادیه در قالب شعر گفت: از ویژگی‌های این نشست، خواندن اشعاری برگرفته از دعای بیستم صحیفه سجادیه معروف به دعای مکارم اخلاق بود که هر کدام از شاعران، اشعار نو سروده خود را در این باره خواندند.

سخنرانی استاد دکتر طالعی بخش دیگری از برنامه های این نشست بود که با استقبال خوب مخاطبان برگزار شد. دکتر طالعی در این نشست، با اشاره به ویژگی‌های زبان عربی، متن صحیفه سجادیه را فارغ از متن حدیث و سخن معصوم بودن آن، که باید مورد توجه جدی هر مخاطب شیعی قرار گیرد، از مهمترین متن های ادبی کلاسیک قرن اول هجری دانست که هم اکنون به دست ما رسیده و این موضوعی است که مورد غفلت ادیبان و زبان‌پژوهان قرارگرفته است.

نشست صحیفه سرایان

وی افزود: تا پایان نمایشگاه نیز نشست‌های «شعرهای قرآنی حافظ» نیز با همکاری بخش هنر و ادب نمایشگاه بین المللی قرآن کریم همراه با شعر خوانی شاعران برجسته و با هدف بررسی نسبت میان مفاهیم قرآن و احادیث با ادبیات فارسی، هر روز از ساعت 18 در بخش ترویج صحیفه سجادیه برگزار می شود. در این نشست‌ها، مفاهیم متنوع قرآن و معارف اهل بیت(ع) از بیان شاعران و ادیبان بررسی می شود.

یادآور می‌شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ٢۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ٢۴ خواهد بود.

پایان پیام/

تعداد بازدید : ۲۶۷

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر