۱۸ فروردین ۱۴۰۲

سومین محفل بین المللی انس با قرآن ویژه بانوان برگزار شد/مناظره حافظان ایرانی و عراقی

سومین محفل بین المللی انس با قرآن ویژه بانوان برگزار شد
سومین محفل بین‌المللی قرآن کریم ویژه بانوان امروز جمعه 18 فروردین نمایشگاه قرآن و به همت بنیاد بین‌المللی فعالیت‌های قرآنی بانوان (کوثر) برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، سومین محفل بین‌المللی قرآن کریم ویژه بانوان امروز جمعه 18 فروردین نمایشگاه قرآن و به همت بنیاد بین‌المللی فعالیت‌های قرآنی بانوان (کوثر) برگزار شد. ابتدا تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط رتبه نخست مسابقات سراسری اوقاف غزاله سهیلی زاده اجرا شد. هنگام قرائت این بانوی قرآنی آقایان سالن را ترک کردند.

این محفل با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، انسیه خزعلی معاون امور بانوان نهاد ریاست جمهوری، زهره اللهیان نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار شد. خان بابا مشاور امور بانوان معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن خوشامد به اساتید قرآنی گفت: سال گذشته با یاد و خاطره خدیجه کبری این محفل قرآنی را آغاز کردیم.

وی ادامه داد :سال گذشته بالغ بر سیزده کشور محفلی را در دی ماه همکاری معاونت قرآن و عترت برگزار شد.امسال در روز اول ماه مبارک رمضان رهبری سفارش کردند هفته‌ای یکبار محافل قرآنی در مساجد برگزار شود. که این امر ریشه در سنت پیامبر اسلام دارد.این امر سنتی از زمان پیامبر اکرم دارد و در مساجد حلقه‌هایی در دور پیامبر تشکیل می‌دادند و در قالب قرائت، تلاوت، حفظ و فقه قران با هم صحبت می‌کردند.

خان بابا با اشاره به اینکه بیش از سیزده کشور انگلیسی در این همایش به صورت مجازی حاضر هستند، گفت: این اتفاق تسهیل امر قرایت است و مناظره ای با محوریت سوره محمد در این محفل رقم خواهد خورد. بعد از آن مناظره قرآنی میان حافظان ایرانی و عراقی با تحلیل کارشناسان انجام شد.

در این محفل گروه تواشیح کشوری صهبا به اجرا پرداختند و سپس نور سوهیزا جولان از کشور مالزی آیاتی از قرآن را به عنوان حسن ختام برنامه تلاوت کرد.

یادآور می‌شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ٢۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ٢۴ خواهد بود.

پایان پیام/

تعداد بازدید : ۲۲۶

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر