۱۸ فروردین ۱۴۰۲
نماینده کشور بورکینافاسو در نمایشگاه قرآن:

هدفم نشان دادن جایگاه قرآن میان مردم بورکینافاسو در ماه مبارک رمضان است

هدفم نشان دادن جایگاه قرآن میان مردم بورکینافاسو در ماه مبارک رمضان است
نماینده کشور بورکینافاسو کشوری در غرب آفریقا با اشاره به هدف حضورش در نمایشگاه گفت: هدف نشان دادن جایگاه قرآن میان مردم بورکینافاسو در ماه مبارک رمضان است.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن، نماینده کشور بورکینافاسو کشوری در غرب آفریقا با اشاره به هدف حضورش در نمایشگاه گفت: هدف نشان دادن جایگاه قرآن میان مردم بورکینافاسو در ماه مبارک رمضان است.

وی از تجمع مردم در داخل مساجد و مدارس برای قرائت قرآن خبر داد و افزود: به دو شیوه خواندن قرآن را پاس می‌داریم، اولین شیوه جمع شدن همه مردم داخل مسجد است، در این هنگام عالم بزرگی قرآن را به زبان مادری تفسیر می‌کند و همه گوش می‌دهند.

نماینده بورکینافاسو از برخی زنان به عنوان عالم بزرگی یاد کرد و گفت: در مساجد هر خانمی که قرآن را ختم کرده و بلد باشد. به دیگر خانم‌ها آموزش می‌دهد. اگر هم خانمی نتواند آموزش دهد، پسر او این کار را انجام می‌دهد.

وی به شیوه دوم تلاوت قرآن اشاره کرد و افزود: گاهی اوقات، ۴۰ نفر برای خواندن قران، حلقه‌هایی را تشکیل می‌دهند و یک نفر قران را می‌خواند و ما بقی گوش می‌دهند، گاهی هم ۴۰ نفر نوبتی صفحه‌هایی از قرآن را تلاوت می‌کنند.

نماینده بورکینافاسو در آخر از سنتی که جدیدا ایجاد شده خبر داد و گفت: در ده روز آخر ماه مبارک رمضان، از ساعت ۱۲ شب تا اذان صبح مردم در مساجد جمع می‌شوند و امام جماعت برای آنان قرآن می‌خواند و آنان گوش می‌دهند و این کار هر شب تا ده روز، برای ختم کامل قرآن انجام می‌شود.

یادآور می‌شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ٢۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ٢۴ خواهد بود.

پایان پیام/
تعداد بازدید : ۱۸۴

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر