۱۸ فروردین ۱۴۰۲

نمایش آیینی داستان صحیفه در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

نمایش آیینی داستان صحیفه در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم
مجموعه نمایش‌های آیینی داستان صحیفه سجادیه با نویسندگی و کارگردانی مصطفی موتورچی در بخش ترویج صحیفه سجادیه سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به روی سن رفت.

حجت الاسلام مرتضی وافی مدیر بخش ترویج صحیفه سجادیه در گفت‌وگو با ستاد خبری سی امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: در این سلسله نمایش‌های آیینی که به مدت سه شب روزهای 17 و 18 و 19 فرودین‌‌ماه مطابق با 15، 16 و 17 ماه رمضان همزمان با ایام میلاد امام حسن مجتبی (ع) در بخش ترویج صحیفه سجادیه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در سن اختصاصی بخش صحیفه سجادیه برای علاقمندان به نمایش گذاشته می‌شود، بخش‌های از زندگی امام سجاد(ع) با نگاهی به ادعیه صحیفه سجادیه به تصویر کشیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در شب گذشته، بخش اول این نمایش، با استقبال علاقمندان مواجه شد گفت: به گمان بسیاری از افراد، زندگی امام سجاد (ع) تنها در دعا کردن و بدون حضور اجتماعی در وقایع جهان اسلام خلاصه می‌شود در حالی که از امام سجاد (ع) بیش از 170 نفر به شکل مستقیم نقل روایت کرده‌اند که برخی از آنان از صحابه رسول خدا (ص) بوده‌اند. این موضوع نشانگر آن است که ایشان علاوه بر توجه به موضوع دعا و مناجات با خدا، در موضوعات اجتماعی و سیاسی حضوری فعال و هوشمندانه داشته‌اند.

مدیر بخش ترویج صحیفه سجادیه سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم افزود: ارائه بخش‌هایی از مناجات و ادعیه‌های اجتماعی در صحیفه سجادیه همچنین زندگانی امام سجاد (ع) در قالب‌های مختلفی آیینی می‌تواند به معرفی کامل ایشان به جامعه، موثر باشد.

یادآور می‌شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ٢۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ٢۴ خواهد بود.

پایان پیام/

تعداد بازدید : ۱۵۹

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر