۱۷ فروردین ۱۴۰۲

نمایش قرآن های خطی منسوب به ائمه اطهار/نمایش قرآن بایسنقری در غرفه آستان قدس رضوی نمایشگاه قرآن

نمایش قرآن های خطی
آستان قدس رضوی در این نمایشکاه بین المللی قرآن با حضور همه جانبه به ارائه فعالیتهای خود می پردازد.

به گزارش ستاد خبری سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، آستان قدس رضوی در این نمایشکاه بین المللی قرآن با حضور همه جانبه به ارائه فعالیتهای خود می پردازد. در همین راستا مقومی مسئول غرفه آستان قدس رضوی در سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن در گفت وگو با خبرنگار ستاد خبری این نمایشگاه گفت: آستان قدس رضوی از جمله مجموعه‌هایی است که فعالیت‌های قرآنی گوناگونی دارد . تولید مصحف شریف، پژوهش های قرآنی، فعالیت های تبلیغی و ترویجی آموزش های قرآنی، رشته های تخصصی قرآنی از کودک و نوجوان ،علوم دینی،از جمله فعالیت های آستان قدس رضوی است.

وی ادامه داد: آستان قدس رضوی فعالیت‌های قرآنی گسترده‌ای دارد که با توجه به محدودیت فضا و فعالیت هایی که توان نمایش داشته در سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن در خدمت علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان است.

نمایش آثار و تولیدات منتشر شده از سوی آستان قدس رضوی

مقومی با اشاره به دیگر فعالیتهایی که در این غرفه صورت می‌گیرد افزود:در غرفه فعالیت‌های دارالقرآن کریم حرم مطهر رضوی به همراه تولیدات آثار و کتابهای آموزشی که دارالقرآن دارد، به نمایش گذاشتیم.

مسئول فعالیت های غرفه آستان قدس رضوی ادامه داد: فعالیت‌های آموزشی، نشست ها و آموزش های قرآنی به همراه کارگاه های کودک و بزرگسال و هنری از دیگر مواردی است که از سوی مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی در حال انجام است.در واقع مرکز قرآن کریم فعالیت هایی که از درب حرم به بیرون تا سطح ملی انجام می شود را انجام می شود را برعهده دارد.

رسانه جدید

اجرای طرح«من قرآن را دوست دارم»

وی بیان داشت: ابداع کرسی تلاوت رضوی ، فعالیت های مهدالرضا که سابقه ۲۵ ساله را در آستان قدس داراست که در آن کودکان ۵ سال تمام ، آموزش قرآن به روش قصه و بازی فرا میگیرند را معرفی میکنیم. دوره های تربیت مربی آموزش قرآن کریم در مهدالرضا(ع)؛ طرح ملی به نام «من قرآن را دوست دارم» که به عنوان طرحی مشترک بین اعتاب مقدسه با محوریت آستان قدس در حال برگزاری است که تاکنون سه فاز آن شروع شده است. در این طرح آموزش قرآن صحت روخوانی قرآن کریم راه اندازی شده که در غرفه آستان ضمن معرفی از علاقه مندان شرکت در این طرح ثبت نام به عمل می آید.

معرفی طرح های آموزشی قرآن در غرفه آستان قدس رضوی

 مقومی با تاکید بر دیگر فعالیتهای بخش دارالقران حرم رضوی گفت: معرفی طرح های آموزشی عمومی به عنوان شمیم تلاوت رضوی، بحث طرح تحفیظ رضوی، آموزش حفظ قرآن کریم به روش حضوری و مجازی ، دوره های مهارتی بیان تفسیر برای طلاب علوم دینی از جمله دیگر فعالیتهایی است که ما در غرفه مرکز آستان قدس رضوی انجام خواهیم داد.

ثبت نام و معرفی طرح شباب الرضا(ع)

 این خادم الرضا(ع) افزود: به تازگی اقدام مشترکی با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام میدهیم که همان طرح ملی تلاوت شباب الرضا است. دبیرخانه آن در مشهد است. در این طرح به آموزش و کشف و پرورش استعدادهای قرانی ۸ تا ۱۴ سال پسر و دخترهای ۱۰ تا ۱۵ ساله می پردازد و در غرفه به معرفی آن میپردازیم.

مسئول غرفه آستان قدس رضوی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات وقف بهشتی برای حرم مطهر رضوی است. معرفی و نوع کار جلسات سنتی قرآن کریم که در حال حاضر چند سال است آستان قدس رضوی در این موضوع ورود کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب مطالبه‌ ای داشتند که فعالیت‌های قرآنی باید محله محور بوده و هر محله پایگاه های قرآنی داشته باشد ما جلسات سنتی را از سال ۹۷ شروع کردیم و بر همین اساس پرچم متبرک آستان قدس رضوی را هم که به آنها اهداء و نمایش می‌دهیم .

نمایش قرآن های خطی منسوب به ائمه اطهار/نمایش قرآن بایسنقری در نمایشگاه قرآن

مقومی با اعلام اینکه نسخه های خطی زیادی در کتابخانه و موزه آستان قدس رضوی نگهداری می شود؛ گفت: نمایش قرآن‌های خطی منسوب به ائمه اطهار از دیگر موضوعاتی است که ما در این غرفه آن را در معرض دید عموم قرار داده ایم. قرآن معروف بایسنقری ابراهیم سلطان، قرآن قدس و مصحف منسوب به خط حضرت علی علیه السلام و امام رضا علیه السلام و قرآن منسوب به خط امام سجاد علیه السلام را در این غرفه به نمایش گذاشته ایم.

بزرگترین چاپخانه قرآن کریم در آستان قدس رضوی

وی ادامه داد: بزرگترین چاپخانه قرآن کریم در آستان قدس رضوی است که انواع اقسام ادعیه و قرآن که چاپ شده را در غرفه به نمایش گذاشتیم . مجموع آثار و افتخاراتی که مجموعه چاپ و انتشارات قرآن کریم کسب کردند رادر معرض دید عموم قرار داده ایم.

آموزش مفاهیم دینی، آداب زیارت به روش قصه و بازی در مهد الرضا(ع)

مقومی با اشاره به حضور خادمیاران رضوی و قرآنی شهر تهران در غرفه آستان قدس رضوی گفت: در کنار غرفه فعالیتهای مهدالرضا علیه السلام را قرار دادیم . کارگاههای کودک که بازی محور بوده و با آموزش مفاهیم دینی، آداب زیارت به روش قصه و بازی به کودکان یاد داده می شود از دیگر فعالیتهای ما در سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن است .

یادآور می‌شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ٢۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ٢۴ خواهد بود.

تعداد بازدید : ۴۸۹

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر