۱۶ فروردین ۱۴۰۲
در نشست شورای برنامه‌ریزی نمایشگاه قرآن کریم مطرح شد:

نمایشگاه قرآن کریم روز جمعه ساعت 14 آغاز به کار می کند

شورای برنامه ریزی نمایشگاه قرآن
نشست شورای برنامه‌ریزی نمایشگاه قرآن کریم با حضور علیرضا معاف رئیس سی‌امین نمایشگاه قرآن کریم و تمامی اعضای کمیته‌ها و بخش‌ها بعدازظهر امروز چهارشنبه 16 فروردین‌ماه در محل تشریفات مصلی تهران برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن، علیرضا معاف در ابتدای این نشست ضمن تشکر از زحمات مدیران تمام بخش‌های برای برپایی مراسم افتتاحیه و همچنین برپایی نمایشگاه در طول چهار شب گذشته اظهار کرد: خوشبختانه بعد از برگزاری خوب مراسم افتتاحیه و بازدید رییس جمهور تنها از ۴۰ درصد نمایشگاه، ایشان با فضای نمایشگاه حس گرفته و طی پیامی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دست‌اندرکاران نمایشگاه تشکر کردند.

رسانه‌ها تاکنون عملکرد قابل قبولی در پوشش از نمایشگاه داشتند

وی در ادامه از زحمات صدا و سیما و اصحاب رسانه در پوشش چهار روز اول نمایشگاه قدردانی و خاطرنشان کرد: رسانه‌ها عملکرد قابل قبولی داشته و امیدواریم این روند تا پایان نمایشگاه ادامه داشته باشد.

رئیس سی‌امین نمایشگاه قرآن کریم با اشاره به شرایط آب و هوایی رواق‌های بیرونی یادآور شد: فضای گرمایش رواق‌های عفاف و حجاب و نشر مکتوب باید بهتر شود، همچنین مشکل مربوط به نور که در چند شب اول با آن روبرو بودیم برطرف شد.

گرایش دو مسیحی به دین اسلام در نمایشگاه قرآن

معاف افزود: در بخش بین‌الملل مخاطبان نخبگانی حضور پیدا می‌کنند و از این‌ رو ‌باید غرفه‌داران فعال و‌ پویا باشند و‌ شرایطی فراهم شود که وقتی مراجعه کنندگان حضور پیدا می‌کنند غرفه‌داران خارجی حضور داشته باشند.

رئیس سی‌امین نمایشگاه قرآن کریم در پایان سخن تصریح کرد: اینکه مردم از نمایشگاه بهره‌ای ببرند واقعا خستگی را از تن همه ما به در می‌آورد. در همین نمایشگاه دو‌ مسیحی‌ به دین ‌اسلام‌ گرایش پیدا کردند و این‌ واقعاً برای همه باقیات و صالحات است.

رونمایی از تابلو نقاشی ویژه امام حسن فردا در نمایشگاه قرآن

در ادامه این نشست موضوعاتی همچون حضور موسسات قرآنی به عنوان میهمان نمایشگاه در روزهای آینده، چگونگی برگزاری مراسم رونمایی از مرکز ملی ترجمه قرآن کریم، مورد بررسی قرار گرفت.

مقرر شد فردا پنجشنبه 17 فروردین ماه مصادف با میلاد امام حسن(ع) از تابلوی نقاشی با موضوع این امام همام در بخش هنرهای دینی رونمایی شود.

یادآور می‌شود در این نشست تغییر زمان برگزاری نمایشگاه قرآن در روز جمعه از ساعت 17 به ساعت 14 مور تصویب قرار گرفت.

پایان پیام/


تعداد بازدید : ۳۲۳

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر