۱۶ فروردین ۱۴۰۲

برگزاری ویژه برنامه «شعر و شهود» در بخش صحیفه سجادیه نمایشگاه قرآن کریم

بخش صحیفه سجادیه نمایشگاه قرآن کریم
ویژه برنامه«شعر و شهود»با شعرخوانی شاعران برجسته همراه با نقد آثار ادبی مرتبط با امام سجاد (ع) روز جمعه 18 فروردین در بخش صحیفه سجادیه سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار می شود.

حجت الاسلام مرتضی وافی، مدیر بخش صحیفه سجادیه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با ستاد خبری سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: در این محفل ادبی، شاعران تازه‌ترین اشعار خود برگرفته از مضامین و معارف مندرج در ادعیه کتاب مبارک صحیفه سجادیه را ارائه می کنند، همچنین قرائت خواهند کرد. مرور بخش‌های شاعرانه صحیفه سجادیه و گفت‌وگو پیرامون اندیشه‌ها و معارف بیان شده در ادعیه به منظور بهره‌مندی شاعران مضامین آن برای استفاده در شعر از دیگر بخش‌های این برنامه می‌باشد.

مضامین ادعیه های مختلف صحیفه در قالب اشعار کودکانه تولید شده است

 وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری برای معارف و اندیشه های بلند صحیفه سجادیه در قالب شعر گفت: در طول سالهای گذشته، علاوه بر ترجمه های متنوع و منظوم که کلیه ادعیه صحیفه سجادیه را در قالب شعر، بیان کرده اند، برخی از شاعران نیز برخی از ادعیه این کتاب را به شکل موردی و با توجه به مضامین، به زبان شعر ترجمه کرده اند که این موارد نیز قابل توجه است. در کنار این دو گروه، شاعران کودک و نوجوان نیز برخی از مضامین ادعیه های مختلف صحیفه را در قالب اشعار کودکانه بیان کرده اند که مجموعه این موارد، روند رو به رشدی برای تبین معارف سجادی به زبان شعر را نشان می دهد.

20 ترجمه منظوم به زبان فارسی از صحیفه سجادیه وجود دارد

 مدیر بخش صحیقه سجادیه نمایشگاه قرآن گفت : هم اکنون بیش از 20 ترجمه منظوم به زبان فارسی وجود دارد که طبیعی است برخی از این مجموعه ها دارای نواقص ادبی باشد و برگزاری نشست های ادبی و نقد اشعار می تواند این نواقص را برطرف یا تصحیح کند. ترجمه منظوم صحیفه به زبان کردی همچنین یک بازنویسی منظوم از کتاب صحیفه سجادیه به زبان عربی نیز شناخته شده است که نشانگر آن است که این کتاب، در قالب شعر و در زبان های مختلف می تواند ترجمه شود.

یادآور می‌شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ٢۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ٢۴ خواهد بود.

تعداد بازدید : ۱۴۷

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر