فعالیت های غرفه افغانستان در نمایشگاه قرآن/ پرتره سیاه قلم افراد مطرح را می کشیم

غرفه افغانستان
مدیر غرفه افغانستان نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: غرفه به ۶ بخش تقسیم می‌شود. در بخش اول، بازدید از خطاطی و نقاشی‌های سیاه قلم از پرتره افراد مطرح را داریم.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن، پروانه علیزاده مدیر غرفه افغانستان نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، از فعالیت‌ها و انگیزه حضور در نمایشگاه گفت: هدف از حضور ما در نمایشگاه، آشنایی بیشتر مردم با آداب و رسوم ما در ماه مبارک رمضان است، غرفه به ۶ بخش تقسیم می‌شود. در بخش اول، بازدید از خطاطی و نقاشی‌های سیاه قلم از پرتره افراد مطرح را داریم.

وی ادامه داد: در بخش دوم، کودکان با ایجاد مسابقه، با دین اسلام و تربیت اسلامی بیشتر آشنا می‌شوند و در آخر جایزه‌ای از طرف ما به یادگار، دریافت می‌کنند. در بخش سوم، تیم پزشکی از مراجعه کنندگان فشار خون، قند خون و در صورت نیاز مشاوره تغذیه انجام می‌دهد، همچنین پزشکی برای معاینه چشم در غرفه حاضر است.

علیزاده در پایان افزود: در بخش چهارم، کتاب‌های مذهبی و رمان که در هرات نوشته و چاپ شده است، در کنار سجاده به فروش می‌رسد. در بخش پنجم، از انجام ملیله‌ با کاغذ به صورت حرفه‌ای می‌توانید بازدید کنید‌. در بخش ششم و جذاب، می‌توانید با سفره‌ی رنگین ما عکس گرفته و هنگام افطار مهمان ما، با صرف غذاها و شیرینی‌های سنتی و قدیمی افغانستان باشید.

حکیمه قنبری اولین هنرمند افغانی در بخش ملیله با کاغذ، گفت: من هنر کوئیلینگ یا ملیله‌ با کاغذ را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنم، این هنر با حالت دادن مقوا انجام می‌شود، با ثبت ۵ اثر در نمایشگاه بین‌المللی قرآن شرکت کردم و بهترین اثرم ساخت مسجد النبی به صورت کوئیلینگ است.

پایان پیام/

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت