خسروپناه در مراسم رونمایی کتاب «بر شانه‌های اقیانوس»:

توصیه می‌کنم تا زنده‌اید یک دور نهج البلاغه را بخوانید

رونمایی کتاب «بر شانه‌های اقیانوس»
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نهج البلاغه اثر عظیمی است مثلاً نامه ۵۳ منشور مدیریت دنیاست یا نامه ۳۱ منشور تربیتی بشر است. من توصیه می‌کنم تا زنده‌اید یک دور نهج البلاغه را بخوانید.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن، مجموعه پنج جلدی «بر شانه های اقیانوس» ترجمه و شرح ادبی نهج البلاغه به قلم حجت الاسلام استاد «علی رهبر» امروز دوشنبه ۱۴ فروردین ماه در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم رونمایی شد.

نهج‌البلاغه به ۱۸ زبان ترجمه شده و در زبان فارسی هم نزدیک به ۱۰۰ ترجمه بر این کتاب نوشته شده است. یکی از این ترجمه‌ها ترجمه حجت‌الاسلام علی رهبر است که باتوجه‌به آشنایی با زبان عربی و سال‌ها تدریس نهج‌البلاغه در دانشگاه‌ها تصمیم گرفتند برای انس بیشتر و ارتباط‌گیری نسل جوان با این کتاب گران‌سنگ ترجمه و همچنین شرحی بر آن بنویسند و حاصل آن شد کتابی پنج جلدی به نام بر شانه‌های اقیانوس که سه جلد اول مختص خطبه‌های حضرت و ترجمه و شرح آن‌ها و جلد چهارم ترجمه و شرح نامه‌های امیرالمؤمنین است و این مجموعه با جلد پنجم که در برگیرنده حکمت‌های حضرت است و به تازگی به چاپ رسیده کامل شده است.

رونمایی از این مجموعه ارزشمند با حضور و سخنرانی حجت‌الاسلام عبدالجسین خسروپناه (دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی)، علیرضا معاف (معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، حجت الاسلام مهدوی ارفع (دبیر نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی)، حجت الاسلام محمدتقی رهبر (محقق نهج البلاغه و نماینده سابق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی) و حجت‌الاسلام علی رهبر (نویسنده اثر) برگزار شد.

حجت الاسلام عبدالحسین خسرو پناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: جا دارد از حاج آقای رهبر بابت گردآوری و پدیدآوردن این ترجمه و شرح تشکر کنم. این اثر کتابی خوش خوان و خوش فهم و خوش بیان است. اثری جوان پسند برای جوانانی است که به خواندن نهج البلاغه علاقه دارند.

وی افزود: تدریس نهج البلاغه سخت است حتی از قرآن هم به مراتب سخت‌تر است. هرچند تمام این بیانات زیر سایه قرآن است. نهج البلاغه اثر عظیمی است مثلاً نامه ۵۳ منشور مدیریت دنیاست یا نامه ۳۱ منشور تربیتی بشر است. من توصیه می‌کنم تا زنده‌اید یک دور نهج البلاغه را بخوانید.

یادآور می‌شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ٢۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ٢۴ خواهد بود.

پایان پیام/

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت