۱۴ فروردین ۱۴۰۲
اسماعیلی در مراسم افتتاحیه بخش بین‌الملل نمایشگاه قرآن:

رویش‌های گسترده در حوزه معارف قرآنی یکی از برکات انقلاب اسلامی است

بخش بین الملل
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کشور ما به واسطه انقلاب اسلامی و برقراری نظام جمهوری اسلامی، در این ۴۴ سال اخیر با رویش‌های گسترده‌ای در حوزۀ معارف قرآنی همراه بوده است.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن، مراسم افتتاحیه بخش بین‌الملل سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم عصر امروز دوشنبه 14 فروردین‌ماه با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت‌الاسلام ایمانی‌پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و جمعی از وزرا و مسئولین کشورهای خارجی در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از ابراز خوشحالی از مهیا شدن توفیق میزبانی از خواهران و برادران کشورهای اسلامی ابراز امیدواری کرد: امیدوارم این نشست و جلسه برای میهمانان عزیز ما حاوی نکات خوب و در عین حال وحدت‌بخش میان امت اسلامی باشد.
 
امیدواریم به واسطه جمهوری اسلامی رویش‌های گسترده‌ای در معارف قرآنی داشته باشیم

وی ادامه داد:امسال سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم را برگزار کردیم. سی سال است این نمایشگاه که مهم‌ترین و با شکوه‌ترین نمایشگاه قرآنی در سطح جهان اسلام است در شهر تهران کشور ایران در حال برگزاری است. امیدواریم به واسطه انقلاب اسلامی و برقراری نظام جمهوری اسلامی با رویش‌های گسترده‌ای در حوزه معارف قرآنی همراه باشیم. در این دوره از نمایشگاه ما بیش از ۷۵ هزار متر از این مکان مقدس، مصلی بزرگ تهران را به نمایشگاه اختصاص دادیم. در طول برگزاری نمایشگاه ده‌ها هزارنفر از این فعالیت بازدید خواهند کرد.

به فرهیختگان کشورهای اسلامی کمک می‌کنیم

اسماعیلی تصریح کرد: امروز در کشور ما ایران صدها هزار حافظ قرآن، قاریان قرآن و دانشمندان قرآنی در زمینه فعالیت ‌های قرآنی مشغول به کار هستند. همچنین دانشگاه‌های مختلف، مدارس قرآنی و جلسات دینی رونق بسیار زیادی را در کشور ما دارند. در ایام ماه مبارک رمضان در بسیاری از مساجد جلسات جزء خوانی قرآن در حال انجام است. امسال با حضور برادران و خواهران گرامی از ۲۱ کشور مختلف اسلامی به همه فرهیختگان و نخبگان جهان اسلام کمک خواهیم کرد.

تلاش برای اعتلای فرهنگ قرآنی در جهان

وزیر ارشاد ادامه داد: در سال های اخیر با رشد گرایش اسلام‌گرایی و ترویج فرهنگ قرآنی شاهد فعالیت‌هایی بر علیه آموزه‌های اسلام عزیز بودیم. ما در نمایشگاه بین‌المللی قرآن، در این نشست، در تلاش هستیم با ایجاد همدلی میان مسلمین در صیانت از حریم قرآن کریم، گام‌های مؤثری را برای اعتلای فرهنگ قرآنی برداریم. انشاالله بتوانیم با حضور و کمک قوی خواهران و برادران از کشورهای اسلامی این تجربه جدید را جلو ببریم.
 
 یادآور می شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ۲۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلای امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ خواهد بود.

پایان پیام/

تعداد بازدید : ۱۶۴

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر