۱۳ فروردین ۱۴۰۲
فواد ایزدی در گفت‌وگو با ستاد خبری نمایشگاه قرآن:

آمریکا از قرآنی که از آن اسلام محمدی بیرون بیاید می‌ترسد

فواد ایزدی نمایشگاه قرآن
استاد مطالعات آمریکا گفت: آمریکایی‌ها در راه جدید خود از نقاب مذهب برای پیشبرد سیاست‌های خود استفاده کنند. چرا که باید آن قشر مذهبی را به سمت خود بکشند و این تنها از راه مذهبی جوابگو است و الا طیف دینمدار چندان به سخن غیر مذهبی‌ها توجه ندارند.

فواد ایزدی استاد مطالعات آمریکا در گفت‌وگو با ستاد خبری نمایشگاه قرآن گفت: در این چهل و چندسال مقامات آمریکایی با اخذ سیاست‌های مختلفی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی با هدف سرنگونی این نظام حرکت کرده‌اند. بسیاری از روش‌های مورد استفاده جبهه آمریکایی با شکست مواجه شده است، فلذا آن‌ها در پی یافتن راه جدیدی برای سرنگونی جمهوری اسلامی هستند.

سیاست جدید آمریکایی‌ها برای مقابله با ایران

وی افزود: آنان به خوبی به این مسأله پی‌برده‌اند که بخشی از مردم ایران مذهبی هستند و با روش‌های مرسوم مثل تبلیغات ماهواره‌ای، رسانه، و... نمی‌توان آنها را از مذهب جدا کرد. پس سعی کردند در راه جدید خود از نقاب مذهب برای پیشبرد سیاست‌های خود استفاده کنند. چرا که باید آن قشر مذهبی را به سمت خود بکشند و این تنها از راه مذهبی جوابگو است و الا طیف دینمدار چندان به سخن غیر مذهبی‌ها توجه ندارند.

ایزدی ادامه داد: به طور مثال سر فتنه اخیر عده‌ای با ظاهرِ سخنان دینی مفاهیمی را القا کردند که در جهت تقویت اهداف غرب و تضعیف گفتمان انقلاب اسلامی بود و به علت همین ظاهر مذهبی این حرف‌ها قابل پذیرش‌تر بود. پس باید دقت داشته باشیم که این روش جدید است که برای ضربه به اسلام از ظاهر اسلامی باید بهره برد.

آمریکا از قرآنی که از آن اسلام محمدی بیرون بیاید می‌ترسد

این استاد مطالعات آمریکا اشاره داشت: امام خمینی به خوبی سالیان قبل گفتند که ما دو نوع اسلام داریم یک اسلام آمریکایی و دو اسلام ناب محمدی، آمریکا از قرآنی که از آن اسلام محمدی بیرون بیاید می‌ترسد.

یادآور می شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ۲۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلای امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ خواهد بود.

پایان پیام/

تعداد بازدید : ۳۰۲

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر