۱۳ فروردین ۱۴۰۲

مردم پایتخت در روز طبیعت دل‌های خود را با قرآن گره زدند

مردم پایتخت در روز طبیعت دل‌های خود را با قرآن گره زدند
همزمانی روز طبیعت با ایام‌ ماه رمضان برای خانواده‌های ایرانی که در این روز به طبیعت‌گردی و‌ دورهمی‌های خانوادگی و پخت و پز می‌پردازند، شرایط متفاوت را رقم زد، در این میان بسیاری از خانواده‌ها ذوق به خرج داده و با حضور در نمایشگاه قرآن سبزه‌های قلب‌شان را به قرآن‌گره زدند.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن کریم، سیزدَه‌بدَر سیزدهمین روزِ فروردین‌ماه و از جشن‌های نوروزیِ ایران است. در گاهشمارهای رسمیِ ایران، پس‌ از انقلاب، این روز؛ روز طبیعت نامگذاری و از تعطیلات رسمی است. ایرانیان در این روز همراه با خانواده به سپری‌کردن روز در طبیعت، گره‌زدن سبزه، سبزه به رود سپردن، خوردن کاهو همراه با سکنجبین و پختن خوراک‌های گوناگون به‌ویژه آش رشته می‌پردازند. اما امسال باتوجه به اینکه عید نوروز با ایام ماه مبارک رمضان همراه شده است، بسیاری از خانواده‌ها سیزده خود را بعد از افطار بدر کردند.


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید

در این میان بسیاری از تهرانی‌نشین‌ها فرصت را مغتنم شمرده و باحضور در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به سیزده بدر خود حال و هوای قرآنی بخشیدند.

دومین روز از نمایشگاه قرآن کریم که همزمان با روز طبیعت بود از همان ساعت اولیه با استقبال خوب مخاطبین روبرو بود. به طوری که ظرفیت پارکینگ مصلی تهران در حوالی ساعت قبل از افطار پر شد. این نشان می‌دهد که مردم پایتخت سعی کردن روز طبیعت خود را به قرآن‌ گره بزنند.


رسانه جدید
رسانه جدید

یادآور می شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ۲۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلای امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ خواهد بود.

پایان پیام/

تعداد بازدید : ۱۹۱

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر