جزئیات برنامه‌های آموزش و پرورش در سی اُمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم اعلام شد

غرفه آموزش و پرورش در نمایشگاه قرآن
معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به نمایندگی از این وزارتخانه در سی اُمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم شرکت کرده است.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن، معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به نمایندگی از این وزارتخانه در سی اُمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم شرکت کرده است. از اهداف برگزاری غرفه آموزش و پرورش، ارائه فعالیت‌ها و دستاوردهای وزارت آموزش و پرورش در حوزه فعالیت‌های قرآنی و کشف استعدادهای قرآنی شرکت‌کنندگان در نمایشگاه و ارائه مشاوره‌های تخصصی است.

آموزش و پرورش در فضایی به مساحت ۳۰۰ متر مربع غرفه دارد

غرفه آموزش و پرورش در فضایی به مساحت ۳۰۰ متر مربع است و در این غرفه، مدرسه‌ای که نمای ظاهری آن با امکانات مدرسه واقعی در حوزه پرورشی و فوق برنامه طراحی شده است و بسترها و ظرفیت‌های پرورشی در مدرسه با اولویت فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز به نمایش گذاشته می‌شود.

همچنین دارالقرآنی در غرفه طراحی شده است تا دانش‌آموزان با مراجعه به غرفه آموزش و پرورش، استعدادیابی و به کلاس‌های دارالقرآن سراسر کشور هدایت شوند و مجموعه فعالیت های مدرسه مانند جشن تکلیف هرشب در این غرفه برگزار می‌شود.

 خانواده‌ها و دانش‌آموزان در این غرفه از حضور مشاوران استفاده می‌کنند

در این غرفه و مدرسه نمادین، جایگاهی به نام سکوی مدرسه وجود دارد و فعالیت‌ها در حیاط مدرسه و سکوی مدرسه انجام می‌شود. همچنین فعالیت‌های تربیتی، قرآنی، گفتمان دینی، مشاوره های قرآنی، اجرای برنامه‌های حفظ محور، مصاحبه با افراد موفق و ارائه برنامه‌های دارالقرآن‌های کشور در این مدرسه انجام خواهد شد.

در راستای مدیریت بهتر غرفه قرآنی، فراخوانی به معاونت‌های مختلف وزارت آموزش و پرورش داده شده است تا برنامه‌های خود را در این غرفه و مدرسه طراحی شده، ارائه کنند. در این مدرسه، بستر و فرصت‌های تربیتی مختلفی مانند اتاق مشاوره راه اندازی خواهد شد که خانواده‌ها و دانش‌آموزان از حضور مشاوران استفاده کنند.

از دیگر برنامه‌های این غرفه، فعالیت نمازخانه و کتابخانه مدرسه‌ای، فعال کردن سامانه نورینو جهت مطلع بودن معلمان از موقعیت مدرسه خود در رتبه‌بندی کشوری و پرونده تربیتی دانش‌آموزان، پخش زنده فعالیت نمایشگاه از شبکه شاد دانش‌آموزی است.

یادآور می شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ۲۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلای امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ خواهد بود.

پایان پیام/

درباره سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
این شعار سی‌امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که از 12 لغایت 26 فروردین‌ماه 1402 (مصادف با 10 تا 24 رمضان المبارک) در بخش های مختلف در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای عموم علاقمندان است.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

آرم معاونت