۱۳ فروردین ۱۴۰۲
مدیر طرح آموزش قرائت «بشری»:

سعی ما این است، ترس و ذهنیت مردم درباره سخت بودن قرائت قرآن را از بین ببریم

طرح قرائت بشری
مدیر طرح آموزش قرائت «بشری» گفت: هدف اصلی و غایت قلبی ما انس پیدا کردن با قرآن کریم از سوی مردم است. سعی ما این است، ترس مردم و ذهنیت سخت بودن قرائت قرآن را از بین ببریم و به روشی نوین و به‌روز قرائت صحیح را به مردم آموزش دهیم.

ابراهیم کرمانی‌نژاد، مدیر طرح آموزش قرائت «بشری» در گفت‌وگو با ستاد خبری سی‌امین دوره از نمایشگاه قرآن گفت: هدف اصلی و غایت قلبی ما انس پیدا کردن با قرآن کریم از سوی مردم است. سعی ما این است، ترس مردم و ذهنیت سخت بودن قرائت قرآن را از بین ببریم و به روشی نوین و به‌روز قرائت صحیح را به مردم آموزش دهیم.

در طرح «بشری» پایه اصلی کار شنیدن است

وی افزود: سعی بر آن بود پایه کار را از کتاب و جزوه به سمت «شنیدن» تغییر دهیم. از لحاظ روان‌شناختی، طریقه شنیدن و تکرار، سرعت و کیفیت بهتری برای آموزش دارد و شوق شخص برای یادگیری را افزایش می‌دهد.

کرمانی‌نژاد ادامه داد: طراح اصلی این طرح استاد صدیق است و این طرح ۲۲ سال عمر دارد اما یک سالی است که به شکل عملی‌تر ارائه می‌شود. بعد از روی کار آمدن دولت آقای رئیسی ما فعالیت‌مان برای عمومی‌سازی گسترش پیدا کرد و در یک سال با حضور در ۲۸ استان، ۲۸ دوره را اجرا کردیم که مستندات آن نیز موجود است.

برای آموزش از حروف ساده شروع می‌کنیم

مدیر طرح آموزش قرائت «بشری» اشاره کرد: همانطور که گذشت باید صعوبت یادگیری کنار گذاشته شود. ما سعی کردیم برای آموزش از حروف ساده شروع کرده و به سمت جملات و آیات حرکت کنیم، چرا که قصدمان این است ابتدا بنای ذهنی شخص نسبت به آموزش قرآن تصحیح شود تا روند یادگیری به مراتب تقویت شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کل جزوه ما ۴ صفحه است که هر خط آن یک درس است. دو صفحه اول به کلمات اختصاص دارد و دو صفحه به جملات و آیات.

یادآور می‌شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ٢۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ٢۴ بامداد خواهد بود.

پایان پیام/

تعداد بازدید : ۴۵۵

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر