۱۲ فروردین ۱۴۰۲
حسینی در مراسم بزرگداشت یوم الله 12 فروردین:

مردم ایران در 12 فروردین به ندای امام خمینی لبیک گفتند​

مردم ایران در 12 فروردین به ندای امام خمینی لبیک گفتند​
معاون رئیس جمهور در امور مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از ۲۲ بهمن، در فاصله کمتر از ۵۰ روز همه پرسی باشکوه 12 فروردین برگزار شد و مردم ایران به ندای امام عظیم الشأن لبیک گفتند.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه قرآن، مراسم بزرگذاشت یوم الله 12 فروردین با حضور سید محمد حسینی معاون رئیس جمهور در امور مجلس شورای اسلامی همزمان با افتتاحیه سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد.

مردم ایران در 12 فروردین به ندای امام خمینی لبیک گفتند

در این مراسم حسینی طی سخنانی 12 فروردین را نقطه عطفی در تاریخ مردم ایران دانست و گفت: بعد از ۲۲ بهمن، در فاصله کمتر از ۵۰ روز همه پرسی باشکوه 12 فروردین برگزار شد و مردم ایران به ندای امام عظیم الشأن لبیک گفتند. برخی از سیاسیون بحث های گوناگونی را مطرح می کردند اما امام فرمودند: جمهوری اسلامی، نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر و ما این را به رای مردم می گذاریم که مردم با حضور پرشور خودشان اجابت کردند.

معاون رئیس جمهور به گذشت 44 سال از عهد و پیمانی که مردم با اسلام، امام و قرآن بسته و به آن پایبند بودند اشاره کرد و افزود: اکنون ما بعد از 44 سال، برخلاف برخی از نهضت‌ها، جنبش‌ها، قیام‌ها و انقلاب‌ها که بعد از مدتی با شکست مواجه شدند، مثل قیام اخوان المسلمین مصر که حرکتی را انجام دادند و به یک سال نرسید که آن‌ها را بازداشت کردند و جریانی را که آغاز کرده بودند، شکست دادند، با موفقیت طی کردیم.

در این ۴۴ سال هیچ سال، ماه، هفته و روزی نبود که دشمنان علیه دولت ما توطئه نکند

حسینی پیروی نظام را در ایران در رأس بودن امام راحل و دور اندیشی با علم و درایت ایشان دانست و گفت: این جریان با همراهی مردمی که پای کار بودند، به وقوع پیوست. همواره مومنین در صحنه بودند و عنایت الهی هم شامل حال آنان شد. در این ۴۴ سال هیچ سال، ماه، هفته و روزی نبود که دشمنان علیه دولت ما توطئه نکند. بیشترین تهدیدها، تحریم‌ها، جنگ‌ها تا سونامی رسانه‌ای و جنگ ترکیبی همه بر ما تحمیل شد اما با کمک خدا، مردم ثابت قدم و پا برجا ایستادند و از انقلاب دفاع کردند.

وی آخرین مرحله دشمنی را، اغتشاشات پاییز گذشته عنوان کرد و افزود: مردم نشان دادند که راهشان از دشمنان جدا است، همچنین در ۲۲ بهمن، شاهد حضور گسترده مردم بودیم. دراین ۴۴ سال دستاوردهای فراوانی در حوزه علم، فرهنگ، فناوری، پزشکی و تسهیلات نظامی‌ در ایران وجود داشته است.

عزم دولت برای تحقق شعار سال 1402 جزم است

معاون رئیس جمهور به سخنان رهبر انقلاب مبنی بر شعار سال 1402 اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب امسال را به عنوان مهار تورم و رشد تولید نام گذاری کردند و چندین سال است که بر مسائل اقتصادی تاکید دارند. ان شاءالله عزم دولت جزم است، که این نام گذاری را عملیاتی و اجرایی کند تا این شعار تحقق پیدا کند. همچنین ما بتوانیم از این جهت یک کشور الگو و نمونه باشیم و خدماتی بیشتری را به مردمی که وفاداری و فداکاری خود را نشان دادند، ارائه دهیم.

حسینی، الهام از آموزه های الهی و دستورهای قرآنی را رمز موفقیت و دلبستن جبهه های مقاومت جهان به این نظام و انقلاب دانست و گفت: روابط ما با کشورهای دیگر رو به توسعه است. دشمنان می خواستند ما منزوی باشیم اما شما می بینید که ما با قدرت های بزرگ اقتصادی دنیا مثل روسیه، هند، چین و کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان ارتباطات خوبی برقرار کردیم و این ها می‌تواند کمک کند که ما به اهداف بلندی که داریم، تحقق ببخشیم.

وی در آخر سخنان خود لازمه سربلند بودن کشور را، تمسک جستن به قرآن کریم دانست و افزود: رهبری به تلاوت، حفظ ، فهم قرآن و بیشتر بر این که ما اهل قران باشیم، تاکید دارند. زیرا این معرفت مقدمه ای بر عمل به مضامین بلند قرانی است.ان شاءالله این نمایشگاه بتواند یار و یاور قرآن باشد.

یادآور می‌شود، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ٢۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ٢۴ خواهد بود.

پایان پیام/

تعداد بازدید : ۱۶۳

درباره سی‌ و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

«می خوانمت»
دوباره این شعار نمایشگاه ما در دوره سی و یکم است تا عهدی باشد برای همیشه خواندن قرآن و انس با این کتاب الهی. به حول و قوه پروردگار مهربان، آغاز این رویداد اول فروردین ماه سال 1403 است و با امید به فضل او، تا چهاردهم فروردین در محل مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان می باشیم.

تماس با ما

تلفن پشتیبانی : 02161905

ساعت پاسخگویی : 8 تا 12

ساعت کار نمایشگاه : 17 تا 24

آدرس : مصلای امام خمینی (ره)

فوتر